Yaklaşık 40 yıldır ünlü Fransız genelev sahibi Madame Claude’un inanılmaz hayatını konu alan ilk film olacak olan “Madame Claude”, Nisan 2020’de Netflix’e gelecek. Bu yazımızda filmin konusu ve Netflix çıkış tarihi dahil olmak üzere Fransız biyografik dram hakkında bilmeniz gerekenleri yazdık.

Madame Claude, Sylvie Verheyde tarafından yönetilen ve en ünlü Fransız genelev bakıcısı Madame Claude’un hayatına dayanan yeni bir Fransız Netflix Orijinal biyografik dramasıdır. 70’lerin sonunda ve 80’lerin başında, birden fazla film Madame Claude’a dayanıyordu, ancak yeni bir uyarlama 40 yıl sonrasında geldi.

Yayınlandıktan sonra Madame Claude 2021’de Netflix’teki ilk Fransız Orijinal filmi olacak. Madame Claude filmi Netflix’te tam olarak hangi tarihte yayınlanacak? Madame Claude, 2 Nisan 2021 Cuma günü tüm dünyada Netflix’te izlenebilecek.

Filmin konusu ise şöyle: Madam Claude, 1960’ların Paris’inde gelişen bir genelevin sahibi olan, Fransız suç ve siyasi dünyaları üzerinde güç ve nüfuz sahibi biridir. Ancak imparatorluğuna tutunması, saflarına katılan varlıklı bir genç kadın tarafından tehdit edilir.

Peki Madam Claude’un çekimleri ne zaman ve nerede yapıldı? Filmin ana çekimleri Mayıs 2019’un başlarında başladı ve yedi haftalık çekimlerden sonra 25 Haziran 2019’da sona erdi. Çekimler Paris’te ve Ile-de-France’nin çeşitli yerlerinde ve son olarak da Fransız şehri Nice’de gerçekleşti.

Peki gerçek Madam Claude tam olarak kimdi? Fernande Grudet veya daha çok Madame Claude olarak bilinen, 1960’larda Paris, Fransa’nın en güçlü ve varlıklı genelev sahiplerinden biriydi.

Paris’teki en seçkin fuhuş ağlarından birini kuran müşterileri, güçlü siyasi figürlerden ünlülere ve mafya üyelerine kadar uzanıyordu. Grudet’in kendi adını verdiği müşterilerden bazıları İran Şahı John F. Kennedy ve Fiat’ın eski başkanı Gianna Agnelli idi. Polis için muhbir olarak korumasına rağmen, Fransız yargıç Jean-Louis Bruguière inşa ettiği her şeyi mahvetmeye başladığında imparatorluğu dağılmaya başladı. 11 milyon frank ödenmemiş vergisi olan Madame Claude, Los Angeles’a kaçtı.

Madam Claude daha sonra Fransa’ya dönecek ve dört aylık küçük bir hapis cezasına çarptırılacaktı. Hapisten çıktıktan sonra, yine yeni bir fuhuş çemberi kurmaya çalışacaktı, ancak yakalandı ve Fleury-Mérogis Hapishanesinde bir hapis cezasına daha çarptırıldı. 19 Aralık 2015’te ise 92 yaşında Nice’te vefat etti.

0 Shares:
Bir cevap yazın
You May Also Like