Tenis tutkunları, yakında en sevdikleri profesyonel oyunculardan bazılarına dair kamera arkası görüntülerine ve daha fazlasına ulaşma fırsatı yakalayacak. Netflix, dünyanın en iyi tenisçilerinden bazılarını takip edecek ve kariyerlerindeki bir yılı merkezine alacak yeni bir belgesel dizisi hazırlığında olduğunu duyurdu.

Belgesel, profesyonel tenisin rekabetçi yapısının ardındaki hayata, oyuncuların ve takımlarının bakış açısıyla filtresiz bir bakış sunmayı hedefliyor. Netflix, dizi için dört Grand Slam turnuvası, ATP Tour, WTA Tour ve ATP Media ile işbirliği yaptı. İşbirliği gibi işbirliği!

Netflix yetkilisi Brandon Riegg: “Bu belgesel dizisiyle spor programlarımızı güçlendirmeye devam etmekten heyecan duyuyoruz. Tenis, kıtalar arasında dolaşan yüksek nabızlı turnuvaları ve sayısız ülkeden gelen sporculaıyla tüm dünyada seviliyor. Dört Grand Slam turnuvası, ATP Tour, WTA Tour ve ATP Media ile olan bu tarihi ortaklık sayesinde dizi, hiçbir yerde bulunamayacak görüntülerle zengin hikâyeleri bir araya getirmeyi hedefliyor.”

Dizinin yürütücü yapımcılığını James Gay Rees ve Paul Martin ikilisi üstlenecek. Rees’in önceki çalışmaları arasında Diego Maradona (2019), Oasis: Supersonic (2016) ve Ronaldo (2015) yer alıyor. Ayrıca Rees, Amy Winehouse’a odaklanan Amy (2015) belgeselinin yapımcılığını üstlendi. Oscar’da “En İyi Belgesel Film” ödülünü kazanan film, son yılların en de çarpıcı belgesellerinden biri olarak tanımlanabilir. İzleme listelerinize almanızı tavsiye ediyouz.

Dizinin yapımcılığını, daha önce Netflix’in Formula 1: Drive to Survive belgesel dizisinin yapımcısı Box to Box Film üstlenecek. Formula 1: Drive to Survive ile aynı yapıda ilerlemesi beklenen dizinin, Netflix’te ne zaman yayınlanacağı konusunda resmi bir çıkış tarihi açıklanmasa da; şu an için çekimlerin Avustralya Açık’ta sürdürüldüğünü biliyoruz.

Bir yanıt yazın
You May Also Like