Florence Pugh , Nita Prose’un aynı adlı romanından uyarlanan Universal Pictures için ” The Maid ” adlı cinayet gizemi filminin yapımcılığını ve başrolünü üstleniyor.

Universal Çarşamba günü yaptığı bir açıklamada, 2022’de ABD ve Kanada’da Penguin Random House ve Birleşik Krallık’ta HarperFiction aracılığıyla yayınlanacak olan “The Maid” in haklarını aldığını duyurdu.

Stüdyo, hikayenin Gail Honeyman’ın “Eleanor Oliphant Is Completely Fine” adlı romanından unsurlar içerdiğini ve Agatha Christie benzeri cinayet gizemine sahip olduğunu söyledi. Film, her bir konuğun kirli sırlarını öğrenirken her odayı kusursuz ve bozulmamış bir şekilde terk eden hizmetçi Molly’yi takip ediyor ve Molly’nin gösterişli işyerinin ölümcül tarafına düşüşünü inceliyor.

Pugh’ın yanına yapımcı olarak katılan Josh McLaughlin ve Chris Goldberg, sırasıyla kendi şirketleri Wink Pictures ve Winterlight Pictures aracılığıyla filmin yapımcılığını yapıyor. Prose aynı zamanda sorumlu yapımcı olarak görev yapacak. Projenin anlaşması, Madeleine Milburn Literary, TV ve Film Ajansı adına ICM Ortakları tarafından yapıldı.

Pugh, “Little Women” dizisindeki Amy March rolüyle yardımcı aktris kategorisinde Akademi Ödülü adaylığı kazandı. 2016’da “Lady Macbeth” ile İngiliz Bağımsız Film Ödülü ve 2019 Cannes Film Festivali’nde Trophée Chopard ödülü kazandı. Pugh, Marvel’ın Mayıs 2021’de gösterime girecek olan “Black Widow” filminde de yer alıyor. Yakın zamanda Olivia Wilde’ın yönettiği New Line’ın “Don’t Worry Darling” filminde kadın başrol olarak çekimlere başladı.

Kitap yazarı Nita Pronovost (Nita Prose olarak yazıyor), Simon & Schuster Kanada’da başkan yardımcısı ve yazı işleri direktörüdür. Filmin yapımcılarından biri olan McLaughlin, hem film hem de televizyonda projeler üretmek için Focus/Universal’da genel bir anlaşma ile Wink Pictures’ı kurdu. McLaughlin, Ben Stiller’in yönettiği podcast “Bagman”ın uyarlamasını yaparak Lulu Wang ile bir film ve aynı zamanda Carol Burnett ile kızı Carrie arasındaki ilişkiyi anlatan bir film çekmiştir.

Universal’in kıdemli prodüksiyon ardımcısı Jeyun Munford ve kreatif yönetici Christine Sun, stüdyo adına projeyi denetleyecekler.

Prose, MM Ajansında Madeleine Milburn tarafından temsil edilmektedir. Pugh, CAA, Brillstein Entertainment Partners ve Curtis Brown tarafından temsil edilmektedir.

 

0 Shares:
Bir cevap yazın
You May Also Like