Oyunculuk birçok insanın hayalindeki meslektir, o büyülü dünyaya adım atmak çoğu kişi için imkansız olduğu kadar da bir rüyadır. Ancak oyuncular her ne kadar dudak uçuklatan ücretler alsalar da film ve dizi setleri her zaman hayal edildiği gibi konforlu ve güvenli olmuyor.

1. Hugh Jackman

Wolverine’in çekimleri sırasında Jackman birçok olumsuzlukla karşılaştı ve adete hurdaya döndü! Sağ kulağı hasar gördü, sol kalçasının üst kısmı ve sol gözünün kenarı bıçakla çizildi. Ayrıca Jackman bir aksiyon sahnesinde de neredeyse boynunu kırıyordu!

2. Matt Leblanc

Televizyon tarihinin efsanelerinden olan Friends dizisi hiçbir tehlike içermiyor gibi gözükebilir ancak The One Where No One’s Ready bölümünde Leblanc’ın sandalyeye atıldığı sahnede omzu çıkmış! Senaristler bu kazayı gizlemek için de senaryoyu Joey’nin yatağına zıplarken kolunu incittiği şeklinde değiştirmiş.

3. Matthew Lewis

Harry Potter’daki müthiş oyunculuklar konusunda hepimiz hemfikirizdir. Hatta Helena Bonham Carter rolüne o kadar girmiş ki, çekilen bu sahnede asasıyla Lewis’in kulak zarını delmiş.

4. Margaret Hamilton 

Başarılı oyuncunun Wicked Witch of the West neredeyse yer aldığı son film olacaktı. Hamilton sette ateşten yandı; yüzünde ve ellerinde ikinci ve üçüncü derece yanıklar oluştu. Bu yaraların geçmesi de kolay olmadı. Altı hafta boyunca yanık izlerini saklamayla uğraştı.

5. Jackie Chan

Aksiyon denilince akla ilk gelen isimlerden olan Chan’in başından elbette birçok yaralanma olayı geçmiştir ancak Armour of God 2’de yaşadığı yaralanma sonucu beyin ameliyatı olmak zorunda kaldı ve ömrü boyunca kafasının içinde metal bir parçayla yaşayacak.

6. Halle Berry

Gothica’nın bir sahnesinin çekimlerinde Berry’nin karakteri iğne vurulmamak için direnirken rolüne kendini kaptırmış olacak ki kolunu kırmış. O sahnede doktor olarak rol alan Robert Downey Jr., bir röportajında Berry’nin kolunun kırılma sesini duyduğunu söyledi.

7. Laura Innes

ER’daki Dr. Kerry Weaver rolü için koltuk değneği kullanmaya başlayan Innes’e bu pahalıya patlamış ve koltuk değneği omurga eğriliğine neden olmuş.

8. Harrison Ford

Star Wars efsanesinin The Force Awakens bölümünde Millennium Falcon’un kapısı Ford’un ayağına düştü ve ayağının kırılmasına neden oldu. Ford’un ayağı iyileşene kadar çekimler aylar boyunca durdurulmak zorunda kaldı.

0 Shares:
Bir cevap yazın
You May Also Like