Üniversite sınavının da sonuçlanmasıyla yüz binlerce öğrenci üniversitelere kayıt yaptırma telaşına girdi. Üniversite ortamıyla birlikte eğitim hayatı daha da ciddileştiği ve zorlaştığı için farklı kaynaklardan yararlanarak öğrenciler kendilerini geliştirmek isteyebilir. Hem üniversite öğrencileri hem de lise öğrencileri için yararlı olabilecek internet sitelerini araştırıyorsanız bu içerik tam size göre!

1. Life Hacker

Modern ve her gün bir şeylerin değiştiği dünyada her şeye ayak uydurmak oldukça zor. LifeHacker sitesi sayesinde gündelik hayatta başınıza gelebilecek her şeye karşı kulağınıza küpe olacak tarzda bilgiler paylaşılıyor. Eğer İngilizce probleminiz yoksa bu sitede her türlü konuyla alakalı hayat kurtarıcı pratik bilgi bulabilirsiniz.

Siteye buradan ulaşabilirsiniz.

2. Mental Floss

What have I done!?

Öğrencilik hayatınızda dünyadan bir haber olmamak, gündemi yakından takip etmek gerekir. Hatta öyle ki sadece yaşadığınız ülke değil aynı zamanda dünya gündemini de araştırıp öğrenmelisiniz. Mental Floss tam olarak bunun için tasarlanmış bir site. Her türlü konuda gündemi yakalamak için ideal bilgi sitelerinden bir tanesi.

Siteye buradan ulaşabilirsiniz.

3. Unplog the TV

Bilime karşı bir ilginiz varsa bu site tam size göre! Siteye girdiğiniz gibi karşınıza bilimsel bir konuda rastgele bir video çıkıyor. Eğer size gösterilen video ilginizi çekmezse başka bir bilimsel videoya geçiş yapabiliyorsunuz.

Siteye buradan ulaşabilirsiniz.

4. Sleepyti.me

Öğrencilik hayatı demek eşittir uyku düzeninin bozulması demek. Ancak uykunun her şey için en önemli etken olduğunu göz önünde bulundurursak, öğrencilik hayatınız boyunca uyku düzeninizi bozmamaya devam etmelisiniz. Sleepyti.me sayesinde uyanmanız gereken saat girerek hangi saatte uyanmanın uykunuzu en verimli şekilde almanızı sağlayacağını öğrenebiliyorsunuz.

Siteye buradan ulaşabilirsiniz.

5. Keep Me Out

Sosyal medya bağımlılığı genç kesimde oldukça yaygın ve bu bağımlılık her geçen gün daha da artarak ilerlemekete. Keep Me Out sayesinde ders çalışmanızı engelleyen sitelere girmeniz engelleniyor! Sitelerin isimlerini ve ne kadar sürede bir girmeniz gerektiğini yazarak dersinize odaklanmayı sağlayabilirsiniz.

Siteye buradan ulaşabilirsiniz.

6. University of Reddit

Reddit’i duymayanınız yoktur ancak UReddit başka bir oluşum! UReddit’te birçok konuda eğitim verilmekte. Bilgisayar, dünya dilleri, matematik, müzik, sosyal bilimler… Kendinizi geliştirmek istediğiniz konu başlığını seçerek ilerleme kaydedebilirsiniz.

Siteye buradan ulaşabilirsiniz.

7. EdX

Dünyanın en kapsamlı online kurs internet sitelerinden biri olan EdX’in içinde bulundurduğu A’dan Z’ye her konudaki kurslar sayesinde ücretsiz bir şekilde istediğiniz kadar kendinizi geliştirebilirsiniz.

Siteye buradan ulaşabilirsiniz.

8. Student Recipes

Öğrenci evinde her şey aile evindeki gibi rahat olmuyor, buna özellikle de yemek konusu giriyor. Eğer öğrenci evinde kalıyor ve derslerden kendinize yemek yapacak zaman bulamıyor veya az fiyat ödeyerek güzel yemekler yemek istiyorsanız bu siteye bakmanızı öneririz!

Siteye buradan ulaşabilirsiniz.

9. Recipe Puppy

Eğer üşengeç bir öğrenciyseniz ve karnınız acıktığında markete gitmek yerine evde bulunan malzemelerle karnınızı doyurmak istiyorsanız Recipe Puppy bunun için size yardım ediyor. Evde bulunan malzemeleri siteye girerek size elinizdeki malzemelerle yapabileceğiniz yemeği söylüyor.

Siteye buradan ulaşabilirsiniz.

10. Instructables

Öğrenci evinde bir şeyler bozulduğunda veya yapılması gerektiğinde aileniz yanınızda olmayacağı için kolları sizin sıvamanız gerekecek. Instructables sayesinde makarnanın nasıl yapılacağından, musluğu nasıl tamir edeceğinize kadar her türlü bilgi yer alıyor.

Siteye buradan ulaşabilirsiniz.

11. Food for Thought

Öğrencilik hayatınız boyunca hasta olacak, depresyona girecek, gaz problemleri yaşayacaksınız. Peki bunlar için her seferinde bir doktora gitmeniz mi gerekiyor? Food for Thought sayesinde hayır! Bu site hastalık durumunuza göre tüketmeniz gereken besini söyleyerek yardımcı oluyor. Tabii siz durum ciddileşirse bir doktora görünmeyi ihmal etmeyin…

Siteye buradan ulaşabilirsiniz.

12. İBB Kitaplığı

Eğer eğitiminizi İstanbul’da sürdürüyorsanız ve bir kitaba ihtiyacınız olursa onu almak için yeterli paranız yoksa yapmanız gereken tek şey İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin herhangi bir kütüphanesine kayıt olup kitabı oradan temin etmek. Aradığınız kitabın hangi kütüphanelerde olduğuna internet sitesinden göz atabilirsiniz!

Siteye buradan ulaşabilirsiniz.

13. Grupanya

Öğrenci hayatı yaşıyorsunuz diye illa sefillik çekecek değilsiniz ya! Grupanya kupon cenneti niteliğinde bir site. Konserlerden, açık büfe kahvaltılarına kadar birçok alanda kupon bulup biraz rahatlamak için kullanabilirsiniz.

Siteye buradan ulaşabilirsiniz.

14. Others

KYK paranız veya ailenizin yolladığı para size yetmiyorsa Others’da bulabileceğiniz basit görevleri yaparak kendinize harçlık çıkarabilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey siteye üye olup kendinize uygun görevlere aday olarak geri dönüş beklemek.

Siteye buradan ulaşabilirsiniz.

15. Mint

Siz de paranızın bir anda nereye gittiğiniz kestiremiyor ve ay sonunu getiremiyorsanız Mint bu konuda size yardımcı oluyor. Ücretsiz bir şekilde muhasebeciniz konumuna gelecek olan Mint, tüm harcamalarınızı düzene sokacaktır.

Siteye buradan ulaşabilirsiniz.

0 Shares:
Bir cevap yazın
You May Also Like