Emma Thompson, Hollywood’da artık sıradanlaşmış bir durum olan beyazperdede yaşlarının yarısındaki kadınlarla eşleştirilmiş yaşlı erkek oyuncuları eleştiriyor.

Thompson, CultureBlast podcast’inde yaptığı bir açıklamada “Mesela zaten genç görünen George Clooney için kendisinden 40 yaş küçük veya ondan 30 yaş küçük biriyle eşleştirilmesi tamamen kabul edilebilir” dedi. “Karşımda romantik bir rolü oynayan biri varsa, birini mezardan çıkarmak zorundalar çünkü şu an 61 yaşındayım. Ne demek istediğimi anlıyor musun? Tamamen ve tamamen dengesiz. ”

Thompson, 20’li yaşlarının başında bir seks işçisini işe alan 55 yaşındaki dul bir kadını canlandırdığı, yakında çıkacak olan Good Luck To You, Leo Grande filmi hakkında konuştu.

Thompsokion, “Oynamak üzere olduğum bu kadın çok ilginç” diye devam etti. “Bu genç adam, ‘Çok çekicisin, neden başka bir adam bulamıyorsun?’ diyor. Ve kadın da diyor ki, “Çünkü benimle beraber olmaya istekli olan tek kişi benim yaşımdaki insanlar ve benden daha genç biriyle beraber olmak istiyorum.”

Sophie Hyde (Animals) tarafından yönetilen film, macera, biraz insani ilişki ve biraz cinsel hayat özlemi çeken 55 yaşındaki dul Nancy Stokes’u (Thompson) konu alıyor. Kocası Robert bir ev, bir aile, bir yaşamı ve birçok şeyi eşine sağlarken, tek bir şeyi yapamadı, o da iyi bir cinsel hayatı. Fakat şimdi artık eşi yanında olmadığı için Nancy bir plan hazırlar. Nancy şunları söylüyor ‘benden daha fazla cinsel deneyime sahip olan rahibeler var’. Bu nedenle, mantıklı, pratik bir kadın olduğu ve eski bir öğretmen olarak organize olmayı sevdiği için, kapsamlı bir araştırma yapar ve yirmili yaşlarının başında bir seks işçisi olan Leo Grande’nin (veya tercih ettiği şekliyle ‘seks terapisti’) hizmetlerini satın alır.

“Eğer yaptığımız film ‘Leo Grande’ insanlara bir şeyler aktarırsa ve insanlar büyük ölçüde çıplak olan 61 yaşında bir kadını çok daha genç biriyle görmekten hoşlanmazlarsa, çok ilginç olacak” diye ekledi. “Bu konuda cesur olmaya devam etmeliyiz.”

0 Shares:
Bir cevap yazın
You May Also Like