Emily in Paris“, Netflix’in son yıllardaki en büyük komedi dizisi oldu ve 2020’de ilk çıkışının ardından ilk ayında 58 milyon abone tarafından izlenildi.

Ancak, büyük popülaritesine rağmen dizi aynı zamanda Fransız kültürünü ele aldığı için eleştiriler aldı ve bazıları dizinin bir Amerikalı kızın gözünden Paris’in büyüleyici bir görüntüsünü sergilediğini söyledi. Dizinin yaratıcısı Darren Star’a göre zaten amaç da buydu:

“Benim için bu, karakterin evrimi. Bence birisi Paris’e ilk kez gittiğinde şehrin güzelliği karşısında şaşkına dönüyor ve izleyicilerin dizide gördükleri şey tam da bu. “Belki de uzun süredir Paris’te yaşayan pek çok izleyici, bunun şehri ilk kez deneyimleyen bir karakterin merceğinden olduğunu tam olarak anlayamadı. Fakat Emily’nin etrafındaki güzellikler onu gerçekten etkiledi.”

Emily in Paris“, Paris merkezli bir pazarlama firması tarafından şirkete Amerikan bakış açısıyla bakması için işe alınan ve Chicago’dan gelen 20’li yaşlarındaki Amerikan Emily’yi (Lily Collins) izliyor. Dizi, karşılaştığı kariyer zorlukları, tanıştığı yeni arkadaşlar ve aşk hayatındaki iniş çıkışlar etrafında odaklanıyor.

Yapımına Pazartesi günü başlanan ve Paris, St. Tropez ve Fransa’nın güneyindeki diğer yerlerde çekilecek olan ikinci sezonda baş karakterin yolculuğunu yorumlayan Star, “Kesinlikle hayatın daha günlük yönleri gelmeye başlayacak.”

Star, ikinci sezonunda Emily’nin Fransız kültürüne alışmaya devam etmesi gerektiğini söylüyor, ancak bu Sezon 1’e verilen viral tepkiye bir yanıt olarak gelmeyecek.

Star, “İlk sezon o kadar kronolojik zamanı kapsamadı” dedi. Bu cümlesi, ilk sezon bölümlerinin büyük ölçüde Emily’nin Paris’e gelişini yansıttığını ve büyük ölçüde şehre olan hayranlığına odaklandığı anlamına geliyor.

Star, şimdi yine Fransızcasıyla mücadele ederken, “Emily şehri biraz daha kucaklayacak” diye ekledi.

“Oraya vardığında, başlangıçta biraz serbest geçiş aldı fakat ikinci sezonda bunun onun için o kadar kolay olacağını düşünmüyorum. Paris’te yaşama ve dili öğrenmenin zorluklarına adım atma açısından daha asimile olacağını düşünüyorum” diye açıkladı.

Emily in Paris” önümüzdeki sezon için henüz bir prömiyer tarihi belirlemedi, ancak prodüksiyonun başlangıcını kutlamak için dizide Emily’yi canlandıran başrol oyuncusu Lily Collins diziyle ilgili bir açıklama yaptı: “Bir oyuncu, bir sanatçı ve bir yaratıcı olarak en anlamlı hediye, sanatınız aracılığıyla insanlarla bir şekilde bağlantı kurmaktır. Herkesin gülümsemek ve gülmek için bir neden aradığı bir döneminde insanlara çok ihtiyaç duyulan rahatlamayı sağlayan bir projeye dahil olmak bir onur” dedi. Emily’yi oynamak bana sadece kendim hakkında değil, yaşadığım dünya hakkında da daha çok şey öğretti. Bu dersleri genişletmek, büyümeye devam etmek ve bu güzel şehir ve Emily ile tüm karakteri hakkında daha fazla şey öğrenmek için 2. sezon’a geri döndüğümden dolayı çok mutluyum.”

Bir yanıt yazın
You May Also Like