Netflix’in hit dizilerinden biri olan “Emily in Paris”in ilk sezonu, ilk çıkışından sonraki ay dünya çapında yaklaşık 58 milyon hane tarafından izlendi ve dizi, yayıncının tanımladığı 2020’nin “en popüler” komedi dizisi oldu.

Netflix, Lily Collins’in başrolünü oynadığı Darren Star komedisinin 2. Sezonunun yapımının bugün aynı şehirde başladığını haberinin yanı sıra izleyici oranını da Pazartesi günü açıkladı. Dizi ayrıca St. Tropez ve Fransa’nın diğer noktalarında çekilecek.

“Emily Paris’te” 2 Ekim’de çıkış yaptı ve sadece beş hafta sonra yeni sezon için onay aldı. Dizi, bir lüks eşya şirketi için sosyal medya uzmanı olarak hayalindeki işe düştükten sonra Paris yoluna çıkan Chicagolu bir genç bir kadın olan Emily Cooper’ı konu alıyor.

10 bölümlük yarım saatlik dizi, geçen sonbaharda salgın nedeniyle evde tıkılıp kalan Netflix aboneleri tarafından oldukça beğenildi. Fransız eleştirmenlerin dizinin fantastik Paris tasviri hakkındaki ara sıra patlamaları da dizinin itibarına zarar vermedi. Netflix, 58 milyon hane halkının “ilk 28 gününde ‘Emily in Paris’i izlediğini söyledi. Bu yılın ilk çeyreği itibarıyla Netflix’in dünya çapında 207,6 milyondan fazla abonesi var.

Star, “Başından beri, hep Paris’in bu güzel sinematik görüntüsünü yaratmak istedik. Dünyanın her yerindeki birçok izleyiciyi koltuklarında otururken bu yolculuğa tanık olması ve dizinin yayınlanma zamanlaması bizim için tesadüfi oldu ”dedi.

“Emily in Paris” MTV Studios, Darren Star Productions ve Jax Media tarafından üretilmektedir. Jax Media’dan Tony Hernandez ve Lilly Burns, Star ve Andrew Fleming ile birlikte yönetici yapımcılığını üstleniyor. Collins ayrıca dizinin üretiminde yer alıyor.

“Bir oyuncu, bir sanatçı ve bir yaratıcı olarak en anlamlı armağan, sanatınız aracılığıyla insanlarla bir şekilde bağlantı kurmaktır. Collins, “Herkesin gülümsemek ve gülmek için bir neden aradığı böyle bir dönemde insanlara çok ihtiyaç duyulan rahatlamayı sağlayan bir projeyle ilişkilendirilmek bir onurdur” dedi.

Netflix, Fransız aktris Filipin Leroy-Beaulieu’nun (Call My Agent) oynadığı Savoir Agency’deki patronu Sylvie Grateau’dan Emily’ye yazdığı bir sosyal medya gönderisinde 2. sezonun çekim planını doğruladı.

 

Emily in Paris letter

Bir yanıt yazın
You May Also Like