Son zamanların iki oyunculuk dahisi, yeni bir kara mizah filmi için bir araya geliyor.

“Minari” adlı film ile çıkış yapan 7 yaşındaki yıldız Alan S. Kim, yeni filmi “Latchkey Kids” için “Eighth Grade”de rol alan oyuncu Elsie Fisher ile güçlerini birleştirecek.

Fisher, çokça övülen 2018 Bo Burnham filmi için bir komedi ve de müzikaldeki bir aktrisin en iyi performansı için Altın Küre adayı oldu. Kim, Lee Isaac Chung’un Amerikan destanı “Minari” deki genç David rolüyle kalpleri çaldı ve övgüler kazandı. Her iki film de A24 tarafından yayınlandı.

“Latchkey Kids” de Kim, aynı zamanda işlevsiz bir hayattan ve anneden kaçmak isteyen eksantrik bir gençle (Fisher) arkadaş olan, dokuz yaşındaki parlak bir çocuğu oynayacak. İkili önemli bir engelle karşı karşıyadır. Bağımsız yapımda olan “Latchkey Kids” adlı filmin üretimi 2021’in Haziran ayında başlayacak.

Film, Meaghan Cleary’den bir senaryo ile son filmi “Rockaway” ile övgü toplayan John J. Budion tarafından yönetilecek. Related Pictures Group’tan Ken H. Keller ve Caron Rudner filmin yapımcılığını üstlenecek. Brendan Thomas ve Tact Media’dan Cory Thompson baş yapımcı olarak yer alacak. RPG’den David Polemeni ve Donald Malter ise yönetici yapımcı olarak görev yapacak.

Kim, Minari’nin prömiyerini yaptığı geçen yıl Sundance Film Festivali’ne uzanan başarılı bir yıl geçirdi. O zamandan beri, film övgülerle onurlandırılmaya devam etti ve bu Oscar sezonunda da Kim’in kendi yüksek övgüsünü kazanmasıyla ödül alması bekleniyor. Fisher, Eight Grade filmi Sundance’de prömiyerini yaptığında benzer bir başarı yakaladı. 2018 ödül devresinde yarışmacı olmaya devam etti ve Fisher sonunda Altın Küre adaylığı kazandı.

Fisher’in çalışmaları arasında iki “Despicable Me” yapımında ses çalışması, Charlize Theron liderliğindeki “The Addams Family”nin animasyonlu yeni yapımı ve “The Texas Chainsaw Massacre”ın devam filmi yer alıyor.

Yakın tarihte yaptığı bir röportajda Kim, “Latchkey Kids”in oyunculuk kariyerindeki ikinci uzun metrajlı filmi olacağını söyledi.

Kim, Principal Entertainment LA tarafından temsil edilmektedir. Fisher, Innovative Artists tarafından temsil edilmektedir.

Bir yanıt yazın
You May Also Like