Netflix, Avrupa Film Pazarı’ndaki en büyük anlaşmalardan birini yaparak, Jessica Chastain ve Eddie Redmayne’in başrollerini üstlendiği The Good Nurse için 25 milyon dolarlık küresel haklarını elde etti. Film, Berlin’de en çok talep gören filmlerden biriydi. İşte film hakkında tüm bilmeniz gerekenler.

Borgen, Mindhunter ve The Hunt’daki çalışmaları ile tanınan BAFTA adayı Danimarkalı yazar-yönetmen Tobias Lindholm, filmi 1917’de senaryosuyla Oscar’a aday gösterilen Krysty Wilson-Cairns tarafından yazılan bir senaryo ile yönetecek.

Darren Aronofsky’nin Protozoa şirketi, FilmNation ile birlikte filmin yapımcılığını üstlenecek. Film, EFM’de açık pazara girmeden önce Lionsgate ile daha önce kuruldu. Deadline, Netflix’in filmi satın alma konusunda ilerleme niyetini bildiren ilk haber sitesi oldu.

Netflix’in The Good Nurse filmi, 16 yıllık hemşirelik kariyeri boyunca 400’e kadar hastayı öldürdüğünden şüphelenilen tarihin en üretken seri katillerinden biri olan Charles Cullen’ın peşinde koşulması ve yakalanmasıyla ilgili gerçek hikayesini anlatacak. Cullen, New Jersey ve Pennsylvania’da 9 hastaneye yayılmış 16 yıl boyunca 300 kadar hastanın ölümünden sorumlu tutulmadan önce bakıcı olduğu düşünülen evli bir babaydı.

Film, Charles Graeber’ın The Good Nurse: A True Story of Medicine, Madness ve Murder adlı 2013 tarihli kitabından uyarlanacak.

Netflix’in The Good Nurse filminin yönetmenliğini Fantastik Canavarlar, Danimarkalı Kız, Les Miserables ve daha pek çok filmdeki rolleriyle tanınan Oscar ödüllü Eddie Redmayne yönetecek. Redmayne, bir hemşirenin yardımıyla gitmesine izin vermeyen iki eski Newark cinayet dedektifi tarafından yakalanan Charlie Cullen’ı oynayacak.

Redmayne ile birlikte Oscar adayı Jessica Chastain (Zero Dark Thirty, Molly’s Game, InterstellarCullen’la birlikte çalışan ve onu durdurmak ve öldürme çılgınlığını sona erdirmek için işini ve ailesinin güvenliğini riske atan hemşireyi canlandıracak.

Nnamdi Asomugha, Mart 2021’in sonlarına doğru filmin oyuncu kadrosuna eklenen üçüncü yıldız oldu. Asomugha’nın çalışmaları arasında When the Streetlights Go On, Crown Heights ve Sylvie’s Love yer alıyor.

The Good Nurse’deki prodüksiyon durumu nedir? The Good Nurse’un Production Weekly’nin 1232 numaralı sayısına göre, ABD’nin Connecticut kentinde Nisan 2021’de çekimlerinin başlaması bekleniyor.

The Good Nurse filmini Netflix’te ne zaman görebileceğiz? Nisan 2021’de prodüksiyonun başlamasıyla birlikte film büyük olasılıkla Netflix’e ancak 2022’de yayınlanabilecek.

0 Shares:
Bir cevap yazın
You May Also Like