Her gün birbirinden iç karartıcı haber okuyup insanlığa olan umudumuzu biraz daha yitiriyoruz. Ancak her ne kadar kötü şeyler kadar ön plana çıkamasalar da dünyada güzel şeyler de oluyor! Bu haftanın iyi kahramanı kalpleri ısıtan türden hareketiyle Texas’ta bir okulda öğretmenlik yapan Leigha Bishop!

Leigha Bishop, Sugar Land, Teksas’ta yarı zamanlı öğretmenlik yarı zamanlı da annelik yapan örnek bir siyahi kadın. Uluslararası bir okulda öğretmenlik yapan Leigha’nın farklı farklı milletlerden öğrencileri var ve öğrencileriyle geçirdiği her güzel anını Twitter hesabından yayınlıyor. Ancak Leigha’nın bu ‘an’larından biri çok fazla ilgi gördü…

“Öğrencin çok sevimli olduğunda ve sen de onu örnek almak zorunda kaldığında…”

Bishop, dünyalar tatlısı 4 yaşındaki öğrencisi Fulani’nin okula gelirken annesinin yaptığı örgüleri o kadar beğenmiş ki, öğrencisine bir sonraki gün aynı saç modeliyle okula gelirse şaşırmamasını söylemiş. Minik kız öğretmeni şaka yapıyor sanmış ve ona inanmamış. Ta ki bir sonraki gün öğretmenini aynı saç modeliyle görene dek…

Leigha okul bittiği gibi eve gitmiş ve annesiyle birlikte öğrencisinin saç modelinin aynısını yapmak için işe koyulmuşlar. Sonraki gün okula geldiklerinde minik kız öğretmenini görünce donakalmış!

Bu olayın internette yayılması çok da uzun sürmedi. Twitter kullanıcılarından J’Ardoin Janae, Leigha’nın bu gönderisini gördü ve paylaşmasıyla bir anda bu sevimli ‘ikiz olma’ hikayesi insanlar arasında çılgınca yayıldı!

 

Janae’in olayı anlattığı tweet 125,000’den fazla beğeni aldı. İnsanlar da bu güzel örneğe kayıtsız kalmayarak siyahi öğretmene tebrik ve teşekkür mesajları yolladılar. Olaya Amerika’da siyahilere yapılan haksızlıklar yönünden bakanlar da oldu. Leigha’nın siyahileri temsil ettiğini ve siyahilerin aslında zararsız, iyi niyetli olduğunu vurguladılar.

“Öğretmen olmanın en sevdiğim yanlarından biri de her gün sınıfıma adımını atan o küçük ruhların her birine yol gösterme gücümün olması. İster anaokulu öğretmeni, ister dördüncü sınıf öğretmeni ol; çocuklara kendilerini sevmelerini ve kendileri gibi olmalarını öğretmek ÇOK ÖNEMLİ!” -Leigha Bishop

 

Ayrıca Leigha, öğrencilerine sadece ders eğitimi vermediğini, onları ilerleyen sınıflarda ve dışarıdaki hayatlarında karşılarına çıkabilecek olan her türlü duruma karşı da eğittiğini ekledi. Siyahilere karşı hala bazı ön yargılara sahip olanların yaşadığı bir ülke için Leigha Bishop gibi örneklerin çoğalması umuduyla!

0 Shares:
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You May Also Like