Ünlü yönetmen David Fincher’ın çalışmalarını takip eden kişiler için büyük bir sürpriz olmayan bir haber yapıldı. Habere göre, David Fincher, Netflix ile dört yıllık özel bir anlaşma imzalamış.

David Fincher, Netflix ile yaptığı anlaşmalar sonucunda birçok başarılı çalışmaya imza attı. Bunların arasında Fincher’ın sevilen seri katil drama dizisi “Mindhunter”, animasyon ve bilimkurgu projesi “Love, Death & Robots”, politik drama dizisi “House of Cards” var. Ek olarak, yakında “MANK” isimli bir projeye imza atacak.

Ünlü yönetmen, Fransız Premiere dergisiyle (The Playlist aracılığıyla) röportaj yaptığı sırada Netflix ile dört yıllık özel bir sözleşme imzaladığını doğruladı. Devamında ise şunları söyledi:

Evet, Netflix ile dört yıl daha sürecek olan özel bir anlaşmam var. Ve “Mank’ın” başarısına bağlı olarak, ya onların yanına koyun gibi kendimi kurtarmak için ne yapabileceğimi sormaya gideceğim ya da siyah-beyaz başka filmler yapmak isteyen kibirli bir pislik tavrını alacağım. [Gülüyor] Hayır, onlara ‘içerik’ sunmak için buradayım -ne anlama gelirse gelsin- küçük etki alanım da onlara muhtemelen seyirci getirecek.”

David Fincher’ın Netflix Dizisi “Mindhunter”

Fincher’ın neden Netflix ile neden özel bir dönem için işbirliği yapmaya karar verdiğine gelince, yönetmen bunun büyük ölçüde projelerini artırmakla ilgisi olduğunu söyledi. Film yapımcısının açıkladığı üzere, “Bu Netflix anlaşmasını imzaladım çünkü Picasso’nun çizdiği gibi çalışmak, çok farklı şeyler denemek, belli kalıpları bozmaya çalışmak veya çalışma modunu değiştirmek istiyorum. Bir iş yapısına sahip olma fikrini seviyorum. Ve evet, bu meslekte 40 yılı devirdikten sonra, sadece 10 film çıkarmış olmam garip hissettiriyor. Aslında 11 film, ama 10 tanesine benim filmim diyebilirim.”

Fincher’ın filmografisi, uzun metrajlı filmi “Alien”ı da sayarsak 11 filmden oluşuyor. Fakat, ünlü yönetmen bu projeyi uzun bir süredir reddediyor ve bu nedenle filmografisinde bugüne kadar yalnızca 10 filmi sayıyor. Fincher, 1980 yılından beri yönetmen olarak çalışıyor. 1990’larda film yapımcılığına geçmeden önce, on yıl boyunca müzik videoları yönetmenliği yaptı.

“Mank” 4 Aralık’tan itibaren Netflix’te yayınlanmaya başlayacak. Fincher, “Love, Death & Robots”un ikinci sezonunu çekme aşamasında, ancak geçen hafta “Mindhunter”ın ikinci sezonunun gelmeyeceğini açıkladı.

 

Bir yanıt yazın
You May Also Like