Dakota Johnson, Netflix’in Jane Austen’in “Persuasion” romanını uyarlayacağı yeni filmde başrol oynamaya hazırlanıyor.

Broadway’de “Sea Wall / A Life” da Jake Gyllenhaal’ı yönetmesiyle tanınan Carrie Cracknell, ilk uzun metrajlı filminde kamera arkasına geçiyor. Romandan yola çıkarak yazılan senaryoyu Ron Bass ve Alice Victoria Winslow uyarladı.

Sevilen bir hikayeye “modern, esprili bir yaklaşım” olarak tanımlanan “Persuasion”, iflasın eşiğindeki züppe ailesiyle yaşayan uyumsuz bir kadın olan Anne Elliot’ın hikayesini anlatıyor. 27 yaşındaki Anne, bir zamanlar reddetmeye ikna edildiği bir adamla yeniden bağlantı kurar ve aşk için ikinci bir şansla karşı karşıya kalır.

“Persuasion”, 1817’deki ölümünden önce “Sense and Sensibility”, “Pride and Prejudice” ve “Emma” gibi edebi klasiklerin yazarı Austen tarafından yazılan son romandı. Bu roman daha önce birçok kez beyaz perdeye uyarlandı. Bu projelerin arasında Sally Hawkins’in başrol oynadığı 2007 TV filmi de yer alıyor.

“Succession” oyuncusu Sarah Snook’un oynadığı “Persuasion”ın ayrı bir yapımı ise şu anda Searchlight Pictures’da yapılıyor. Eylül 2020’de açıklanan bu uyarlama, Mahalia Belo tarafından yönetiliyor ve Jessica Swale (“Summerland”) tarafından yazılıyor.

Netflix’in “Persuasion” uyarlamasının prodüksiyonunun Mayıs ayında başlaması bekleniyor. “Knives Out” ve “The Lovebirds”ü destekleyen stüdyo MRC Film, filmi Netflix ile geliştiriyor.

Projede Andrew Lazar ve Christina Weiss Lurie yapımcı olarak görev yapacak. Yönetici yapımcılar arasında, MRC Film Romance aracılığıyla Elizabeth Cantillon, Michael Constable ve David Fliegel yer alıyor.

Başarılı Amerikan oyuncu Dakota Johnson daha önce birçok başarılı projede yer aldı. Oyuncu, en son olarak kısa süre önce “Our Friend” dizisinde Jason Segel ve Casey Affleck ile birlikte rol aldı. Sırada Maggie Gyllenhaal’ın “The Lost Daughter” ve Stephanie Allynne ve Tig Notaro’nun “Am I OK?” filmlerinde rol alacak.

Johnson, WME ve Untitled Entertainment tarafından temsil edilmektedir. Cracknell, Birleşik Krallık’ta ve UTA’da United Agents tarafından temsil edilmektedir.

0 Shares:
Bir cevap yazın
You May Also Like