Chris Pine ile, Wizards of the Coast tarafından yayınlanmakta olan Hasbro’nun son derece popüler rol yapma oyununa dayanan aksiyon filmi Dungeons & Dragons’da başrol oynaması için anlaşma yapılıyor. Hasbro/eOne ve Paramount, Birleşik Krallık ve Kanada’da eOne ve dünyanın geri kalanında Paramount olacak şekilde dağıtımı yaparak ortaklaşa filmin üretim ve finansmanını sağlıyor.

Jonathan Goldstein ve John Francis Daley , Michael Gilio’nun bir taslağına dayanarak film için yazdıkları bir senaryoyu yönetecekler.

Paramount için Star Trek film serisinin temelini oluşturan Pine, stüdyoların filmde rol alması için anlaşmayı umdukları önemli bir isim. Filmin önümüzdeki yılın ilk çeyreğinde Belfast’ta çekilmesi planlanıyor. Goldstein ve Daley, daha öncesinde kara mizah filmi Game Night’ı ve Spider-Man: Homecoming’in senaryosunu yazdıktan sonra bu işin başına geçirildiler.

Hikayenin detayları henüz sır gibi saklanıyor, ancak oyun, savaş oyunları, hazine avları, kampanyaları, yoldaşlığı ve talihin tersine çevrilmesiyle tanınıyor. Bunların hepsi de insanları, elfleri, orkları ve diğer yüzlerce yaratığı bir araya getiren bir ortamda gerçekleşiyor. Oyunda çok yönlü zar kullanır ve oyun, Dungeon Master olarak bilinen bir sunucu tarafından denetlenir.

Hakları Hasbro tarafından kontrol edilen oyun daha önce 2000 yılında New Line tarafından uyarlandı ve bu filmde Jeremy Irons oynadı. Mülk, son yıllarda film hakları konusunda yasal bir savaşın merkezinde yer aldı ve 2015 tarihli bir anlaşma, Warner Bros.’un bir zamanlar Ansel Elgort’un başrolde oynayacağı konuşulan bir film yapmasının yolunu açmış gibi göründü. Bununla birlikte, haklar sen onunda Hasbro ile bir üretim ve dağıtım anlaşması olan Paramount’a verildi.

Jeremy Latcham, Hasbro’nun eğlence kolu olan stüdyo eOne ve Hasbro’dan Brian Goldner ile yaptığı anlaşmayla prodüksiyon yapacak.

Dungeons & Dragons oyunu 46 yıl önce piyasaya sürüldüğünden beri 40 milyondan fazla kişi tarafından oynandı ve video oyunları, Twitch ve YouTube’da canlı yayınları da yapıldı.

Son olarak Wonder Woman 1984’te görünecek ve Olivia Wilde’ın yönettiği New Line filmi Don’t Worry Darling’i çekecek olan Pine, CAA ve John Carrabino Management tarafından temsil ediliyor.

Bir yanıt yazın
You May Also Like