Charlotte Rampling, Saint Laurent moda evi için yeni bir kısa filmde gizemli bir şovmen olarak rol alıyor.

Saint Laurent’in kreatif direktörü Anthony Vaccarello’nun görevlendirildiği ve Gaspar Noé’nin yönettiği “Summer of 21” başlıklı sekiz dakikalık video, bir kadının ormanda koşup dehşet içinde çığlık atmasıyla başlıyor. Sebastian’ın oynadığı ve Donna Summer’ın disko hiti “I Feel Love”ın enstrümantal bir cover’ı çalınan sahnede, modellerin kırmızıya boyanmış ve karamsar bir ışıkla aydınlatılmış birkaç farklı odada dolaşırken ve uzanırken görüldüğü bir eve giriyor.

Rampling, soyunma odasında siyah tüylü baskılı bir tunik giymiş. Mankenler kızıl ve altın renkli bir tiyatroya doğru giderken Rampling, kırmızı bir koridorda dolaşmadan önce aynada son kez kendine bakar. Film, gül yapraklarıyla dolu bir yatakta sahnede dururken hafif bir yalpalarken Rampling’i alkışlayan modellerle sona eriyor.

Yapılan yorumlara göre film, “Altmışlı yılların ilk Saint Laurent Rive Gauche butiklerini anımsatıyor”.

Ayrıca film, “Kırmızı, puslu, kadifemsi bir ışıkla yıkanan, giallo’nun ihtişamlı yıllarını ve de başka bir dönemden Saint Laurent mağazalarının iç mekanlarını anımsatan bir dünya” olarak tanımlandı.  “Bu tanıdık ve zamansız bir his. Sahte bir uyuşukluk gibi, rüya ve gerilim, çöküş ve tehlike. Gizemli ve harika kadın Charlotte Rampling’in etrafında dönen kızların rahatsız edici tuhaflığı…” yorumu yapıldı.

Noé’nin Saint Laurent için ilk kısa filmi “Lux Æterna”, 2019’da Cannes Film Festivali’nde galasını yaptı. Rampling, 2021’de Denis Villeneuve’un bilim kurgu filmi “Dune”da Timothée Chalamet ve Zendaya ile birlikte kadroda yer alacak ve Gaius Helen Mohiam’ı canlandıracak.

Vaccarello, Saint Laurent’in 2021 yaz koleksiyonunun tamamını bu ayın başlarında çölün ortasında yürüyen modellerin yer aldığı 10 dakikalık bir film sunumunda tanıtmıştı.

Bir cevap yazın
You May Also Like