Charlize Theron ve Kerry Washington, Paul Feig’in yeni Netflix filmi “İyilik ve Kötülük Okulu”nun kadrosuna katıldı.

Soman Chainani’nin genç yetişkin fantastik romanına dayanan hikaye, İyi ve Kötülük Okulu’na kaçırılan en iyi arkadaşlar Sophie ve Agatha’yı konu alıyor. Sophie Kötülük Okulu’na, Agatha ise İyilik Okulu’na düşerken, talihleri tersine döner ve sonrasında ikilinin arkadaşlıkları eve dönmeye çalışırken sınanır. Washington, Profesör Dovey’i canlandırıyor ve Theron ise Leydi Lesso’yu canlandırıyor.

Feig, oyuncu kadrosuyla ilgili haberleri duyurmak için Cuma günü Twitter’da “Hangi okula başvurduğumu biliyorum” dedi. “Charlize Theron ve Kerry Washington’u İyilik ve Kötülük Okulu’na davet etmekten çok heyecan duydum! Herkes okula hazırlansın!”

“Freaks and Geeks”, “Bridesmaids”, “A Simple Favor” ve “The Heat” gibi önemli çalışmaları bulunan Feig, filmi David Magee ve Laura Solon’un senaryosundan yönetiyor. Filmin 2022’de Netflix’te yayınlanması planlanıyor.

Kitap, “İyilik ve Kötülük Okulu” serisindeki altı kitaptan ilkidir ve New York Times en çok satanlar listesine girmiştir. Seri 2,5 milyondan fazla kopya sattı ve 30 dile çevrildi. Serinin son kitabı olan “The School of Good and Evil: One True King” geçen yaz HarperCollins tarafından yayınlandı.

Filmin yapımcılığını Joe Roth, Jeffrey Kirschenbaum, Jane Startz ve Feigco’dan Feig ve Laura Fischer üstlenecek ve Zack Roth, Patricia Riggen ve Chainani da yardımcı yapımcılar olarak yer alacaklar. Netflix için Let It Snow’u kaleme alan Life of Pi  yazarı David Magee ve Laura Solon  filmin senaryosunu yazacak.

“The School for Good and Evil” asıl olarak Universal’de kuruldu, ancak Netflix 2020’de hak kazandı. Şu anda Kuzey İrlanda’daki Belfast Harbour Studios’ta çekimleri yapıyor.

Washington’ın son filmleri arasında Ryan Murphy’nin Netflix’teki “The Prom” uyarlaması, “American Son” ve “Little Fires Everywhere” yer alıyor. Theron daha önce Netflix ile geçen yaz yayınlanan “The Old Guard” da birlikte çalıştı. Ayrıca “Bombshell” filminde Megyn Kelly rolüyle Oscar adaylığı kazandı ve romantik komedi “Long Shot”da Seth Rogen’la birlikte rol aldı. Yakında da Hızlı ve Öfkeli filminin devam filmi “F9”da görülecek.

0 Shares:
Bir cevap yazın
You May Also Like