Özellikle yaz aylarında elimizden pet şişeler eksik olmaz, sürekli içme suyu tüketirken plastik şişelerin onlarcasını kullanır atarız. Oysa ki evde veya ofiste, suyunu içip çöpe attığımız onlarca şişeyi günlük hayatımızda çok farklı amaçlar için kullanabiliriz. İşte sıradan pet şişelerden üreteceğimiz, hayatımızı kolaylaştıracak mucizevi eşyalardan bazıları;

1 – Acil durumlar için kaşık

1-acil-durum-kasigi

Pikniğe veya kampa gittiniz, her malzemeyi aldınız ancak baktınız ki kaşık almayı unutmuşsunuz. Panik yapmaya gerek yok, en yakınızdaki plastik şişenin alt bölmelerinden birini çevreleyecek şekilde keserek hemen bir kaşık elde edebilirsiniz. Sadece keskin kenarlar için küçük müdahaleler yapmalı, örneğin çakmakla hafifçe yakarak kenarları düzeltmelisiniz.

2 – Kulplu fincan

2-acil-durum-kasigi

Kaşığınızı yaptınız, ancak en sevdiğiniz kulplu fincanınızı da evde mi unuttunuz? Sorun değil, yine bir plastik şişeyi doğru noktalarından keserek kendinize kolayca fincan yapabilirsiniz.

3 – En pratik narenciye sıkacağı

3-acil-durum-kasigi

Piknikte taze sıkılmış portakal suyu biraz lüks bir düşünce gibi gelebilir. Ancak 2 küçük plastik şişeniz varsa hiçbir şey imkansız değildir! Biri daha küçük olacak iki şişenin ağız kısımlarını kesin, küçük şişeyi büyük olanın içine yerleştirin. Kestiğiniz ve büyük olan şişenin alt kısmını en alta koyun. Bir iğne yardımı ile çaprazlama olarak şişeleri delin ve deliklerden uzun kürdan geçirin, kestiğiniz yarım portakalı, küçük şişenin alt arka kısmını narenciye sıkma aparatı gibi kullanarak meyve suyunu sıkın. Orta katmanda diğer şişenin ağız kısmı aşağı doğru bakacak şekilde gelmiş olmalı. Portakal suyunuz hazır, afiyet olsun J

4 – Minik bir su arıtıcı

4-acil-durum-kasigi

Büyük bir plastik şişe ve filtre kartuşunu alın. Ortadan ikiye kesin, ayrıca şişenin ağız kısmı ile filtrenin oturacağı bölmeyi ayırın. Filtreyi şişenin dibine oturtun, kestiğiniz ağız kısmını, filtrenin suyu geçirdiği bölmenin altına gelecek şekilde yapıştırın. Yukarıdan suyu akıtın, su filtreden geçerek alt şişeye birikecektir. İstediğiniz zaman ağızlığı yapıştığınız bölmeden suyu alıp içebilirsiniz.

5 – En hesaplı diş fırçalığı

5-acil-durum-kasigi

Bir şişeyi alt kısmına yakın olacak şekilde ikiye ayırın. Ayrıca üst kısmını da ağzına yakın olacak şekilde kesin. Farklı şişelerin sadece ağız kısımlarını kesin ve ilk kestiğiniz ağızlıklı şişenin alt kısımlarına yapıştırın. Yapıştırdığınız yerden delik açmayı unutmayın. Birden fazla diş fırçasını koyabileceğiniz diş fırçalığınız hazır.

0 Shares:
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You May Also Like