Bu pandemi döneminde özellikle evlerimizde çok zaman geçiriyoruz. Konu evde vakit geçirmeye gelince, çoğumuz bir sezonu bir oturuşta bitirebileceğimizi düşünüyoruz ve aklımıza bizi oyalayacak dizi ve filmler geliyor. Ve de onları izlemek için dijital platformlar!

Türkiye’nin en geniş film ve dizi arşivine sahip olan Doğan Holding çatısı altında kurulmuş bir dijital televizyon olan BluTV’de birçok orijinal yapım ve yabancı diziler yer alıyor. Ayrıca, gün geçtikçe çıtayı yükseğe çıkaran dizi ve film arşivleriyle konuşulan BluTV, sizleri popüler kanallardan biri olan HBO’nun muhteşem dizileriyle de buluşturuyor.

BluTV’de hangi diziye başlasam diye kara kara düşünmeyin diye sizler için izleyebileceğiniz en başarılı yerli ve yabancı dizilerin listesini oluşturduk. Şimdiden iyi seyirler dileriz.

Saygı

Tür: Suç, Polisiye, Dram

IMDb Puanı: 8.2

Uzunluk: 6 bölüm

Oyuncular: Nejat İşler, Erkan Can, Boran Kuzum, Miray Daner

Toplumun birçok sorununu ortaya koyan dizinin senaryosu Behzat Ç.’den tanıdığımız Ercüment Çözer’e aittir. Ercüment Çözer’in hayatına odaklanan dizide Helen ve Savaş adlı iki genç yer alır. Hem Ercüment Çözer hem de Helen ve Savaş’ın kendi adaletlerini sağlamaya çalıştıkları bu hikayeyi, suç ve polisiye türlerini seyretmekten keyif alanların izlemesi gerekiyor.

 

Masum

Tür: Suç, Gizem

IMDb Puanı: 8.5

Uzunluk: 8 bölüm

Oyuncular: Haluk Bilginer, Serkan Keskin, Ali Atay, Tülin Özen

Muhteşem kadrosu, kusursuz senaryosu ve anlatımı ile Masum, yerli dizilerde adını en çok duyuran yapımlardan biri oldu diyebiliriz. Polis memuru rolünü oynayan Ali Atay, çocukluğunun geçtiği kasabaya yakın arkadaşı Taner’in esrarengiz ölümünü aydınlatmak için gider ve bir anda dev bir suç şebekesi ortaya çıkar. Masum’da son sahneye kadar suçlu veya masumun kim olduğuna karar vermek neredeyse imkansız.

 

Bartu Ben

Tür: Komedi

IMDb Puanı: 7,7

Uzunluk: 10 bölüm

Oyuncular: Bartu Küçükçağlayan, Nazlı Bulum, Müfit Kayacan

Yalan Dünya, Jet Sosyete ve Büyük Ev Ablukada adlı grup gibi birçok dizi ve filmlerdeki rolleri ile tanıdığımız Bartu Küçükçağlayan’ın kaleme aldığı ‘Bartu Ben’, oyuncunun kendi hayat hikayesine dayanıyor. Hafta sonu karantinasında eğlenmek ve gülmek istiyorsanız, BluTV özel yapımlarından Bartu Ben’e göz atabilirsiniz.

 

Alef

Tür: Polisiye

IMDb Puanı: 8.1

Uzunluk: 8 bölüm

Oyuncular: Ahmet Mümtaz Taylan, Kenan İmirzalıoğlu, Melisa Sözen

İstanbul’da bir seri cinayet davasını çözmek için bir şekilde bir araya gelen üç karakter, olayın gizemini çözmeye çalışır. Yüzlerce yıllık ilginç sırları açığa çıkarmaya başlarlar. Polisiye meraklıların izlemesi gereken dizilerden olan Alef, Osmanlı ve İslam tarihinden izler taşıyor.

 

Pavyon

Tür: Belgesel

IMDb Puanı: 7.6

Toplam Süre: 6 bölüm

Son yıllarda Ankara’daki pavyon kültürüne odaklanan çeşitli filmlere, dizilere ve hatta şarkılara aşinayız. BluTv’de yer alan bu belgeselin en ilginç kısmı sunduğu hayat hikayeleri. Toplumumuzun köklü kültürlerinden biri haline gelen bu merak uyandıran dünya hakkında daha fazla bilgi edinmek isterseniz Pavyon’u izleyebilirsiniz.

 

Çernobil

Tür: Dram

IMDb Puanı: 9,4

Toplam Süre: 5 bölüm

Oyuncular: Jared Harris, Jessie Buckley, Stellan Skarsgård

Yayınlandığı dönemde büyük ses getiren Çernobil, Ukrayna’da Çernobil nükleer santralinde meydana gelen patlama ve patlamanın ardından yaşanan travmatik olayları anlatıyor. Bugün etkilerini hala hissettiğimiz ve ülkemizdeki kanser vakalarının artışında büyük etkisi olduğu düşünülen bu acı verici olayın detaylarını merak ediyorsanız Çernobil’i izlemelisiniz.

 

Normal People

Tür: Dram

IMDb Puanı: 8.5

Toplam Süre: 12 bölüm

Oyuncular: Daisy Edgar-Jones, Paul Mescal

Normal People adlı yabancı dizi, Connell ve Marianne adlı iki gencin arasındaki ilişkiye odaklanarak insanların yaşamlarının farklı dönemlerindeki dönüşümlerine ve değişimlerine odaklanır. Normal People, sıradan hikayelerin arasında ne kadar etkileyici olabileceğinin kanıtı niteliğinde.

 

The Salisbury Poisonings

Tür: Dedektif

IMDb Puanı: 7.3

Toplam Süre: 4 bölüm

Oyuncular: Anne-Marie Duff, Rafe Spall, MyAnna Buring

2018 yılında İngiltere’de yaşanan gerçek bir olaya dayanan dizi, bir Rus ajanın bir bankta ölü bulunmasının ardından yaşanan olayları konu alıyor. Elbette dizinin kurgusal bir yanı da var ve karantinaya alınan ekipler, tamamen kapalı ülke ekonomisi ve koas ortamı diziyi besleyen unsurlar olarak yer alıyor.

0 Shares:
Bir cevap yazın
You May Also Like