Son zamanlarda hem pandeminin etkisiyle hem de TV izleme alışkanlıklarımızın değişmesiyle dijital platformlar oldukça popüler olmaya başladı. Türkiye’de popüler bir yayın platformu olan BluTV, platformunda yayınlandığı yerli ve yabancı dizilerle dikkat çekmeye devam ediyor.

Drama dizileri hemen hemen her yayın platformlarında en çok ilgi çeken dizi türlerinden biridir. Blu TV, drama türündeki diziler açısından da zengin bir kaynaktır. Platformda ‘The Handmaid’s Tale’den ‘Babylon Berlin’e kadar birçok başarılı yapım yer alıyor.

Bu yazımızda BluTV drama dizileri arasından en iyi 10 diziyi listeledik. Gelin beraber inceleyelim.

 

The Handmaid’s Tale (2017-)

Faşist bir Amerika’da geçen The Handmaid’s Tale, bir hizmetçi olan Kate’in hikayesini anlatıyor. Bu Amerika’da dinsel sağ yönetimi ele geçirmiş ve vahşi bir hal almıştır. Kate, ABD’den kaçmaya çalışmaktan dolayı suçludur ve bir hizmetçi (handmaid) olmaya mahkumdur. Bir hizmetçinin işi, atandığı adamın çocuklarını taşımaktır. Lydia Teyze’nin uygun şekilde davranması için acımasız bir grup eğitiminden sonra Kate, bir komutana damızlık hizmetçi olarak atanır. Ardından, bir direniş hareketi rejime meydan okumaya başlar.

 

Riviera (2017-)


Yeni evli Georgina’nın milyarder kocası Constantine, bir yat patlamasında öldürüldükten sonra, sürdürdüğü servet ve yaşam tarzının şiddet, yalan ve uyuşturucuyla çevrili olduğunu keşfettiğinde şok olur. Ailesini ve kendisini korumak için kısa süre sonra rahatlık alanından çıkmak zorundadır.

The Pier (El embarcadero) (2019-2020)

Alejandra (Verónica Sánchez), 15 yıllık kocası Oscar’ın ölümünün geride bıraktığı sırlarla paramparça olan, Valensiya’da yüksek profilli bir mimardır. Albufera lagünü yakınındaki bir köyde başka bir kadınla, Veronica ile ikili bir hayat yaşadığını öğrenir.

Babylon Berlin (2017-)

Uyuşturucu, siyaset ve cinayetin hüküm sürdüğü bir çevredeki gasp çetesini incelemek için Köln şehrinde polis müfettişi olan Gereon Rath, hırslı ve telaşlı insanların içinde yaşadığı metropol şehir Berlin’e gönderilir. Fakat sonrasında aldığı davanın derin olduğunu ve hayatını değiştirmeye başladığını anlar.

Gomorrah (2014-)


Organize suç kartelleri, İtalya’nın Napoli kentindeki yoksulluktan etkilenen dinamik ve sürekli değişen yeraltı dünyasındaki kargaşalarla mücadele ediyor ve kısa süreli ittifaklar kuruyor. Savastano kartelinin oğlu ve varisi Gennaro ve ekibin subaylarından biri olan Ciro Di Marzio, her zamankinden daha yükseklere çıkmak için büyük bir hırsa sahiplerdir. Önlerindeki yol kanlı ve acımasız olacak ve aileleri riske girecektir.

 

Sweetbitter (2018-2019)

Sweetbitter, New York’a geldikten kısa bir süre sonra şehir merkezindeki ünlü bir restoranda iş bulan Tess’i konu alıyor. Uyuşturucu, içki, aşk, şehvet, barlar ve kaliteli yemek dünyasıyla hızlı bir şekilde tanıştırılır ve karmakarışık bir şekilde cezbedici ama cezalandırıcı hayatı keşfetmeyi öğrenir.

 

The Girlfriend Experience (2016-)


Chelsea (Sasha Grey), Manhattan’da saatte 2.000 $ ‘lık yüksek ücretli bir fahişedir ve bir’ kız arkadaş deneyimi ‘sunar. Müşteriyle birlikte yemeğe ve filme gider ve onlarla beraber olur. Kişisel antrenör olan Chris (Chris Santos) adlı erkek arkadaşı vardır. Web sayfası üzerinden müşterilere doğum günlerinin ne zaman olduğunu sorar ve bunu astrolojik bir tahmin için kullanır. Los Angeles’tan bir yazar olan yeni bir müşteriden hoşlanır. Onun için kurallarını çiğnemeli midir? Ya Chris ile ilişkisini riske atarsa?

 

Masum (2017)


Masum’da emekli bir komiser olan Cevdet (Haluk Bilginer), eşi Nermin ve oğlu Tarık emekliliklerini şehirden uzak bir kıyı kasabasında huzur içinde geçirirler. Fakat birden küçük oğulları bir gece yarısı korkunç bir haberle eve gelir ve ailenin hayatı mahvolmaya başlar.

 

Yarım Kalan Aşklar (2020)


Yarım Kalan Aşklar dizisinde, bir kaza sonucu hayatını kaybeden fakat sonrasında farklı bir bedende dünyaya gözlerini tekrar açan bir adamın hikayesi anlatılıyor. İdealist bir gazeteci olan Ozan ve meslektaşı olan Elif’in arasında güzel bir ilişki vardır. Fakat Ozan bir trafik kazası geçirdiğinde ikilinin mutlu tablosu son bulur.

 

Kuzey Güney (2011-2013)

Birbirlerinden çok farklı karakterleri olan Kuzey ve Güney iki kardeştir. Kuzey, sert, asabi fakat kalbi yumuşak biridir. Güney ise çalışkan ve mantıklı biridir. Dizide, yolları ve hedefleri farklı olan bu iki kardeşin hayatta var olabilmek için verdikleri zorlu mücadelenin hikayesi anlatılıyor.

 

Bir yanıt yazın
You May Also Like