in

Benedict Cumberbatch, “Sherlock” 5. Sezonun Gelebileceğini Fakat Yakın Zamanda Olmayacağını Söyledi

Benedict Cumberbatch, Sherlock 5. sezonunun bir gün gerçekleşebileceğini söylüyor, ancak yakın gelecekte olabilmesi konusunda şüpheli. Cumberbatch, bu günlerde en çok MCU’nun Sorcerer Supreme (Üstün Büyücü) olarak biliniyor olabilir fakat aslında onu şöhrete ulaştıran BBC’nin Sherlock’undaki rolü olmuştu. Steven Moffat ve Mark Gatiss tarafından yaratılan Sherlock, Sir Arthur Conan Doyle’un ikonik dedektifini aldı ve onu günümüz Londra’sına taşıdı. Cumberbatch eksantrik Sherlock’u oynadı, Martin Freeman ise sadık arkadaşı John Watson rolünü üstlendi. Hem Cumberbatch hem de Freeman, dizideki performanslarıyla Emmy ödülünü kazandı.

Dizinin muazzam popülaritesine rağmen, bir süredir Sherlock için bir gelecek olup olmadığı belirsizdi. 3. ve 4. sezonlar arasındaki uzun bir boşluğun ardından, Sherlock’un dördüncü bölüm serisi 2017’de geldi.

Cumberbatch kısa süre önce Collider ile yeni filmi The Courier hakkında konuştu. Konuşam sırasında kendisine Sherlock’un beşinci sezonunun gelme olasılığı soruldu.  Cumberbatch, Sherlock’un yeni sezonunun gelmeyeceğini söylemek için, ancak bir süre bunun olmayacağını kabul etti. Cumberbatch şunları söyledi:

“Bu soruyu soracak en kötü kişiyim çünkü asla asla demem. Ama bilmiyorum. Bu soruyu yanıtlayacak en kötü kişiyim çünkü şu anda Martin gibi ve diziye dahil olan tüm diğer önemli oyuncular gibi, proje programım güzel ve oldukça dolu. Öyleyse, kim bilir? Belki bir gün, eğer senaryo doğruysa… Ve ben ‘senaryo’ diyorum, belki dizi yerine film olabilir, ama şu an için değil.”

 Tüm bu söyleneni değerlendirdiğimizde, bir Sherlock 5. sezonun ne zaman mümkün olacağını söylemek zor. Cumberbatch’in bir film önerisi aslında değerli. Ve böyle bir projenin üç buçuk saatlik bir diziden daha kolay bir araya getirilmesi bile daha kolay olabilir. Bununla birlikte, daha fazla Sherlock gerekip gerekmediğini de düşünmek gerekiyor. Sherlock ve John’un hikayesi son bölümde oldukça iyi sonlandırılmıştı. Öte yandan, araştırılacak her zaman daha fazla Sherlock Holmes hikayesi bulunuyor ve bazı hayranlar arasında gelecekte yapılabilecek olan bölümlerin daha tatmin edici bir kapanış sağlayabileceği umudu var. Cumberbatch’in dediği gibi, asla asla dememek iyidir, ancak izleyicilerin umutlarını fazla arttırmamak da en iyisi olabilir.

Written by Aleyna Yiğit

Bir cevap yazın

Listenize Eklemeniz Gereken Amazon Prime’daki En İyi 7 Gerilim Filmi

Starz, ‘Outlander’ 6. Sezon Prömiyerinden Önce 7. Sezonun Geleceğini Açıkladı