Netflix, Benedict Cumberbatch’in başrolünü oynayacağı 1915 John Buchan romanına dayanan ve Edward Berger ile Mark L. Smith’in yazdığı “The 39 Steps” adlı mini bir dizi siparişi verdi.

Dizi, en son Showtime’ın 2018 mini dizisi “Patrick Melrose”da birlikte çalışan Cumberbatch ve Berger’i yeniden bir araya getirecek. En az altı saatlik olacak olan dizi, Anonymous Content, Chapter One Pictures ve Cumberbatch, Adam Ackland ve Adam Selves tarafından kurulan İngiltere merkezli film ve TV prodüksiyon şirketi SunnyMarch tarafından üretilecek.

Robert Donat ve Madeleine Carroll’ın oynadığı “39 Steps”, 1935’te Alfred Hitchcock tarafından birçok kez uyarlandı. Buchan’ın orijinal casus gerilim filmi, Birinci Dünya Savaşı’nın başlamasından hemen önce, küresel bir komplonun anahtarına sahip olan ve kaçmaya başlayan Richard Hannay’a odaklanıyor.

Cumberbatch en son “The Moritanian”da görüldü ve bu yılki “Spider-Man: No Way Home” ve 2022’nin “Doctor Strange in the Multiverse of Madness” ile Marvel Sinematik Evreni’nde yer aldı. Başarılı yönetmen Berger ise kısa süre önce Showtime’ın Bryan Cranston draması “Your Honor”ın üç bölümünü yönetti. Şimdilerde ise “All Quiet on the Western Front”u yönetiyor.

Netflix, son yıllarda, özellikle “The Queen’s Gambit” ve “When They See Us” ile mini dizileriyle dikkat çekmeyi başardı. Aralık ayında Netflix, Thomas Pettersson’ın 2018 romanından uyarlanan “The Unlikely Murderer” adlı başka bir mini dizi sipariş etti. Bu yıl çıkacak olan beş bölümlük dizi, Wilhelm Behrman ve Niklas Rockström tarafından kaleme alındı ​​ve ilk iki bölümün başında “The Witcher” yönetmeni Charlotte Brändström bulunuyor.

 

0 Shares:
Bir cevap yazın
You May Also Like