DC Comics karakteri yıllardır beyaz perdede görünmedi; son filmi Joel Schumacher’in Batman & Robin’iydi. Batgirl, Titans’ın yaklaşan sezonu da dahil olmak üzere TV dizilerinde yer aldı. Ama onun öne çıktığını görmeyeli çok uzun zaman oldu ancak bu, DC Comics’in yaklaşan Batgirl solo filmi ile değişecek. Batgirl, 2017’den beri şu ya da bu şekilde işin içinde. Film hakkında şu ana kadar bildiğimiz her şeyi buraya topluyoruz.

Bildiğimiz kadarıyla, filmin ismi basitçe Batgirl olacak.

Batgirl’ün konusuyla ilgili ufak bir ipucunu DC FanDome 2021’de öğrendik. Bu, şaşırtıcı olmayan bir şekilde, bir başlangıç ​​hikayesidir. Barbara Gordon, Batgirl’ü ilk kez keşfediyor ve kişiliğindeki ikiliği keşfediyor. Birkaç karakter Batgirl kostümünü giymiş olsa da Barbara en çok tanınanıdır. Batgirl’ün bir şapka (sadece bir maske değil) takacağını ve Babs’in ikonik kızıl saçlarına sahip olacağını biliyoruz.

Batgirl solo filmini Adil El Arbi ve Bilall Fallah (Bad Boys for Life) yönetiyor. Christina Hodson ise (Birds of Prey, The Flash) senaryoyu yazıyor. Filmi tam haliyle ne zaman göreceğimizi bilmesek de 2022 şimdiden bize göz kırpıyor. Başrol karakterimizi canlandıran Leslie Grace, çarpıcı Batsuit’inin ilk görüntüsünü Instagram hesabından paylaştı.

Leslie Grace (In the Heights), Barbara Gordon/Batgirl’i oynayacak. Deadline’a göre Jacob Scipio (Bad Boys for Life) ve J.K. Simmons da filmin kadrosuna katıldı. Eğer bu doğruysa, Simmons’ı Gordon olarak şimdiye kadar diğer DC Comics filmlerinde gördüğümüzden daha fazla görmek anlamına geliyor.

Batgirl’ün henüz bir çıkış tarihi yok, ancak yalnızca HBO Max’te çıkış yapacağını biliyoruz.

 

 

Bir yanıt yazın
You May Also Like