Anthony Mackie, Netflix’in yeni aksiyon-gerilim filmi The Ogun’da yapımcılığı üstlenecek ve filmde rol alacak. Mackie, film için Jason Berman ile iş birliği yapacak.

Anthony Mackie, bir Netflix aksiyon-gerilim filmi olan The Ogun’da oynayacak ve yapımcılığını üstlenecek. Mackie, Kaptan Amerika: Kış AskeriYenilmezler: Ultron Çağı, Ant-Man, Kaptan Amerika: İç SavaşYenilmezler: Sonsuzluk Savaşı ve Yenilmezler: Endgame gibi çeşitli MCU filmlerinde Sam Wilson/Falcon rolüyle küresel üne kavuştu. Daha sonra Netflix dizisi Altered Carbon’ın ikinci sezonunda Takeshi Kovacs olarak rol aldı ve  sonrasında da eleştirmenlerce beğenilen Synchronic adlı filmde yer aldı. Mackie kısa süre önce uçan Falcon rolünü yeniden canlandırdığı Disney+ dizisi The Falcon and the Winter Soldier’ın çekimlerini tamamladı. Şimdi ise Mackie, kendi filmini yapmak ve yönetmek için Netflix’e geri dönüyor.

The Hollywood Reporter tarafından onaylandığı üzere, Anthony Mackie yakında yapacağı ve rol alacağı The Ogun adlı aksiyon-gerilim filminin senaryosunu Madison Turner kaleme aldı ve The Dark Knight Rises’ın senaryosundan esinlendi. Filmde Mackie, kendisinden kızına geçen nadir bir genetik hastalığa çare bulmak için kızıyla beraber Nijerya’ya giden Xavier Rhodes adlı bir adamı canlandıracak. Ancak Afrika’ya gittiklerinde, Rhodes’un kızı kaçırılır ve bu olay Rhodes’i yeraltı suç dünyasına hızlı bir şekilde girmesine yol açar. Rhodes, çok geç olmadan kızını kurtarmalı ve bunu yaparken güçlü yeteneklerini sonuna kadar kullanmalıdır. Şu anda filmin belirlenmiş bir yönetmeni yok, ancak Mandalay Pictures’dan Jason Michael Berman’ın Mackie ile birlikte filmin yapımcılığını üstleneceği doğrulandı.

Berman ve Mackie’nin Netflix ile olan ilişkisi, yayın devi için kıyamet sonrası bilim kurgu filmi olan IO adlı filmin ortak yapımcılığını yaptıkları 2019 yılına dayanıyor. Ancak bu işbirliği, eleştirmenler tarafından çok iyi değerlendirmeler almamıştı. Mackie’nin, MCU’da geçirdiği süre boyunca elde ettiği büyük başarısının ardından güzel işler yapması bekleniyor. The Ogun hikayesinin oldukça şaşırtıcı olduğunu hesaba katarsak, filmin izleyicileri kendine çekmesi ve fikrini etkili ve inandırıcı bir şekilde iletmesi gerekecek. Mackie’nin nasıl bir film ortaya çıkaracağını merakla bekliyoruz.

Bir yanıt yazın
You May Also Like