Çok başarılı bir sezonun ardından Beastars, Netflix’te izlenebilecek en popüler anime dizisi olarak yer alıyor. Artık ikinci bir sezonun yolda olduğunu bildiğimize göre akıllardaki sorular Netflix’e ne zaman geleceğiyle ilgiliydi. Neyse ki Temmuz 2021’de Netflix’e yeni bir Beastars sezonunun geleceği açıklandı.

Beastars, yazar Paru Itagaki’nin aynı adlı mangasına dayanan bir Netflix orijinal anime serisidir.

Manga ilk olarak Eylül 2016’da piyasaya sürüldü ve yazıldığı sırada toplam 17 cilt yayınlandı. Anime uyarlamasından bu yana, dizi yalnızca son derece sadık bir hayran kitlesi ile popülerliğini artırdı.

Ekim 2020’de, Beastars 2. Sezonunun geleceği haberi Netflix’te NX’ten yeni bir poster sayesinde öğrenilmiş oldu. Posterde “Cherryton Akademisi drama kulübünden birinin bir sırrı var” yazısı yer aldı.

Beastars’ın ilk sezonunu sonuna  kadar izlediyseniz, o zaman anime serisinin ikinci bir sezonunun geleceğini zaten biliyorsunuzdur. Bu haber, 17 Temmuz 2020’de Twitter’daki Netflix hesabı tarafından daha da onaylandı.

Resmi Beastars Twitter hesabından gelen bir tweet sayesinde, Beastars 2. sezonun Temmuz 2021’de küresel olarak Netflix’e geleceği doğrulanmış oldu. Hâlâ tam bir çıkış tarihi yok, ancak daha fazlasını öğrenmeyi umuyoruz.

Aslında dizinin ikinci sezon bölümleri, 7 Ocak 2021’den 11 Şubat 2021 tarihine kadar Japonya’da yayınladı.

Beastars’ın 1. sezonu, 10 Ekim – 26 Aralık 2019 tarihleri ​​arasında Japonya’da yayınlandı. Sonrasında ise üç ay sonra 13 Mart 2020’de Netflix’e geldi.

İkinci sezon kaç manga bölümünü kapsayacak? Her anime uyarlaması kaynak materyale sadık kalmaz, ancak daha iyi bir dizi ortaya koymak için, Beastars mangaya uyum sağlamak konusunda iyi bir iş çıkardı. İlk sezon, manga serisinin ilk 47 bölümünü kapsıyordu, ancak 2. sezonun yaklaşık elli bölüm daha fazlasını kapsaması bekleniyor. Ek olarak, ikinci sezonun 97. bölüm civarında bitmesi muhtemel.

Peki Beastars’ın ikinci sezonunda izleyiciler neleri bekleyebilirler? Haru’nun hayatını Shishigumi’den kurtardıktan sonra Legoshi, Cüce Tavşan ile yakınlaştı ama yine de av ve yırtıcı olarak farklılıklarıyla mücadele etti.

Legoshi nihayet duygularını Haru’ya itiraf etti, ancak onlar bir eşya haline gelmeden önce, genç gri kurt daha güçlü olmak istiyor. Legoshi’nin eğitiminin panda Gohin ile bir üst seviyeye çıkmasını bekleyebilirsiniz.

İlk sezonun sonunda Louis’in gazetede kayıp olduğu bildirildi, Kızıl Geyik hakkında son gördüğümüz şey Shishigumi ile yüzleşmesiydi.

Louis kadar zeki bir öğrenci kendini yenmesine izin veremezdi, ancak öfkeli aslanlar, gurur yaparak patronlarının ölümünün intikamını istiyor olabilir.

0 Shares:
Bir cevap yazın
You May Also Like