Netflix’in yeni Fransız Orijinal filmi Oxygen’de, Mélanie Laurent’in kriyojenik bir odanın sınırlı alanı içinde hayatı için savaşması görülecek. Mayıs ayında Netflix’e gelecek olan filmin konusu, oyuncu kadrosu, fragman ve Netflix çıkış tarihi dahil olmak üzere Oxygen hakkında bilmeniz gereken her şeyi bu yazımızda bulabilirsiniz.

Oxygen, Alexandre Aja tarafından yönetilen ve Christie LeBlanc tarafından yazılan yeni bir Netflix Orijinal Amerikan-Fransız hayatta kalma gerilim filmidir. Filmin yapımcılığını Gateway Films ve Wild Bunch üstlendi.

Platformda yayınlandıktan sonra Oxygen, 2021 yılında Netflix’te yayınlanacak olan ikinci Fransız dilindeki orijinal olacaktır.

Peki Oxygen filminin Netflix çıkış tarihi tam olarak nedir? Fragmanın yayınlanması ile birlikte artık bunu doğrulayabiliriz. Gerilim filmi Oxygen, 12 Mayıs Çarşamba günü Netflix’te yayınlanmaya başlayacak. Ayrıca Oxygen, Netflix’te tüm dünyadaki aboneler tarafından izlenebilecek.

Şimdi de biraz Oxygen filminin konusundan bahsedelim. Ciddi hafıza kaybından muzdarip bir kadın, kriyojenik bir odanın içinde uyanır. İçeride hapsolmuştur ve hızla oksijen kaybetmeye başlar. Hayatta kalmasının tek yolu kim olduğunu hatırlamaktır.

Peki filmin oyuncu kadrosunda kimler yer alıyor? Aşağıda belirtilen oyuncu kadrosunun Oxygen filminde rol aldığı onaylandı:

Mélanie Laurent (TBA), Mathieu Amalric (TBA), Marc Saez (Inspector Ortiz), Malik Zidi (TBA), Eric Herson-Macarel (Capitaine Moreau) ve Cathy Cerda (Alice).

Projenin duyurulmasından bu yana, başrolde birçok kez değişiklik yapıldı. Temmuz 2017’de Anne Hathaway projeye dahil edilmişti ancak daha sonra değişiklik yapıldı ve Şubat 2020’de yerini Noomi Rapace aldı. Sadece birkaç ay sonra Rapace projeden ayrıldı ve yerini Mélanie Laurent aldı.

Peki Oxygen’in prodüksiyonu ne zaman ve nerede gerçekleştirildi? Filmin ana çekimleri, kalan tüm oyuncuların onaylandığı Temmuz 2020 tarihinde başladı. Oxygen direktörü Alexandre Aja proje hakkında şunları söyledi:

“Bir süre tecritte geçirildikten sonra, özünde hapsetme ve klostrofobiyi araştıran bu projeyi hiç düşünmeden hayata geçirmek neredeyse bir zorunluluktu. Wild Bunch ve Melanie Laurent ile işbirliği yapmak ve Netflix ile güzel bir yaratıcı maceraya başlamak için çok hevesliyim.”

İşte filmin fragmanı:

Bir yanıt yazın
You May Also Like