Renklenmeyi sağlayan melamin pigmentinin yokluğu ya da azlığından kaynaklanan hastalığa albino ya da albinizm deniyor. Çok ince ve beyazı deri tabakası ve beyaz kılların olmasına sebep albino hastalarını farklı görünüşleriyle fark etmemek mümkün değil. Bunlardan biri de Brezilya’da dünyaya gelen Lara ve Mara Bawar ikiz kardeşler albino hastası olarak dünyaya geldi. Fakat, onların diğerlerinden bir farkı vardı. Albinonun olumsuz bir şey olmadığını düşünüyorlar. Ve farkındalık yaratmak için de kamera önüne geçtiler. Albinizm sayesinde cilt tonlarının ve saçlarının güzel olduğunu hissettiklerini ve farklı olmaktan dolayı mutlu olduklarını söyleyen ikizler, 2016 yılında İsviçreli fotoğraf sanatçısı Vinicius Terranova’nın dikkatini çekti. Daha sonra Portekizce’de “nadir çiçekler” anlamına gelen Flores Raras isimli projesi için ikizleri fotoğrafladı.

Albino ikizlerle beraber kameranın karşısına albino hastası olmayan ablaları Sheila da geçti. Amaçları güzelliğin çeşitliliğini vurgulamak.

İkizler o günden beri moda sektöründe büyük ilgi gördü ve görmeye devam ediyor. Lara, Mara ve Sheila ünlü markaların çocuk modelleri oldu ve Nike, Insanis, Bazaar Kids gibi markaların reklam yüzü olacaklar.

Afrika’da albino hastası olarak doğan çocukların doğar doğmaz öldürüldüğü bu dünyada gerçekten güzel bir işe imza attı bu çocuklar. “Normal insan” kavramını yıkmak ve yeniden tanımlamak, güzelliğin değişken olabileceğini göstermek gibi insana dokunan güzel değerler kattılar hayatımıza ve umarız ki böyle insanlar çoğalır.


İkiz kardeşler ve ablaları Sheila, şimdi Instagram sayfasındaki 26000 takipçisine paylaşımda bulunuyor.

0 Shares:
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You May Also Like
Read More

Saatlerin Anlamları

Çift gelen saatlerin birbirinden farklı anlamlara yorulduğunu duymayanınız kalmamıştır. 2014 yılında da bu trend gençler tarafından benimsenmiş ve…