11) …And Justice For All – Herkes İçin Adalet (IMDB: 7,4/10)

Genç bir kıza şiddet uygulamakla ve tecavüz etmekle suçlanan tanınmış bir hakimi savunmak durumunda olan avukat Arthur, hakimin gerçekten suçlu olduğunu bilmekte ve vicdanı ile kariyeri arasında bir tercih yapmak durumundadır.

12) The Devil’s Advocate – Şeytanın Avukatı (IMDB: 7,5/10)

Kevin, oldukça başarılı ve müvekkilini her şekilde temize çıkarmayı başaran bir savunma avukatıdır. Bir gün dünyanın en büyük hukuk bürolarından teklif alır ve kabul eder. Bu karar Kevin’ın hayatını geri dönüşü olmayacak şekilde değiştirecektir.

13) Insomnia – Uykusuz (IMDB: 7,2/10)

17 yaşındaki bir kızın öldürülmesini araştıran dedektif Will ve Hap, Walter Finch isimli bir yazardan şüphelenip peşine düşerler. Onun peşindelerken sisler içinde bir çatışmaya girerler ve Hap ölür, Finch ise kaçar. Öfkeden deliye dönen Dormer, polis memuru Ellie ile birlikte Finch’in peşine düşer.

14) Any Given Sunday – Kazanma Hırsı  (IMDB: 6,8/10)

Amerikan futbol takımının en önemli oyuncularından olan Cap Rooney çok fena şekilde sakatlanır ve yerine nimlenmiş Willie geçer. Willie’nin sallantıda olan kariyeri için bu son şansıdır.

15) The Panic In Needle Park – Esrar Bitti (IMDB: 7,1/10)

Helen sevgilisi tarafından terk edilmiş ve kürtaj yaptırmış biridir, Bobby ise uyuşturucu bağımlısı. Birbirine aşık olan bu ikili, kendileri gibi bağımlı ve evsizlerin yaşadığı Needle Park’ta yaşamaya başlarlar.

7 Shares:
1 comment
Bir cevap yazın
You May Also Like