6) Scent Of a Woman – Kadın Kokusu (IMDB:8/10)

Kör bir adama bakıcılık yapmaya başlayan Charlie için bu iş beklediği kadar kolay olmayacaktır. Emekli Albay Frank Slade’in hafta sonu için şarap, kadınlar, tango, limuzin, iyi bir yemek gibi özel bir planı vardır ve Charlie’yi de yanından ayırmaya niyeti yoktur. Bu filmi kendisine En İyi Aktör Oscar’ı kazandırmıştır.

7) Heat – Büyük Hesaplaşma (IMDB: 8,3/10)

Neal McCauley kovalanan usta bir soyguncu, Vincent Hanna ise kovalayan usta bir dedektif. Farklı şartlarda çok iyi dost olabilecek bu iki adam iki kere yüzleşiyor. İlkinde kahve içip sohbet ederken ikincisinde birinin ölmesi gerekiyor.

8) Serpico (IMDB: 7,8/10)

New York’un suç şehri olduğu zamanlarda genç Frank Serpico, polis gücüne yeni katılmış biridir. Devriyeye çıktığı arkadaşlarından farkı ise kesinlikle rüşvet almaması. Fakat bu durum hem sokaktaki suçluları hem de çalışma arkadaşlarını rahatsız eder.

9) Glengarry Glen Ross (IMDB: 7,8/10)

Adamakıllı bir satış yapamazlarsa bağlı oldukları şirketten kovulacak olan bir grup emlak pazarlamacısının uğraşlarının anlatıldığı filmde tüm olaylar 2 gün içerisinde geçiyor.

10) Donnie Brasco – Köstebek (IMDB: 7,8/10)

FBI ajanı olan Joe Pistone, işi gereği altı yıldır mücevher hırsızlığı yapmakta ve Donnie Brasco adında anılmaktadır. Bir süre sonra oynadığı role inanmaya başlayan Joe, kendini yeraltı kültürünün içerisinde bulur ve bir açmaza doğru ilerler.

7 Shares:
1 comment
Bir cevap yazın
You May Also Like