1. Ana
  2. Diğer
  3. Agop Kuyumcuoğlu: Felçli Kediler için Yürüteç Yapan Adamın Yürek Isıtan Hikayesi

Agop Kuyumcuoğlu: Felçli Kediler için Yürüteç Yapan Adamın Yürek Isıtan Hikayesi

Bu tarz hikayeleri genellikle Türkiye dışından duyardık ancak bugün iyi insanların ülkemizde de hala var olduğunu gösteren bir adamın hikayesini anlatacağız: Agop Kuyumcuoğlu.

Mücevher tasarımı ustası olan aynı zamanda dünya tatlısı bir kediye de sahip olan Agop Usta, geçtiğimiz günlerde felçli kedilerin yürüyebilmesini sağlayacak portatif bir yürüteç imal eder. Bu yürüteçi ihtiyaç sahipleri için de üreteceğini Facebook’ta paylaşan Agop Usta’ya sonrasında onlarca ihtiyaç sahibi ulaşır.

agop-kuyumcuoglu-1

Sakat hayvanları sahiplenen arkadaşında gördüğü yürüteç modelinden esinlenen Agop Usta, sonrasında benzer modeli birebir üretmeyi başarıyor ve boş zamanlarında ihtiyaç sahiplerine ulaştırmak üzere bu yürüteçlerden üretiyor.

[inads]

 

agop-kuyumcuoglu-3

Tüm yardıma muhtaç canlıları çok sevdiğini ve imkanı el verdikçe yardım etmeye çalıştığını belirten Agop Usta, artan talep karşısında masrafları karşılayarak seri üretime geçebileceğini de belirtiyor.

agop-kuyumcuoglu-4

Agop Usta’nın ürettiği yürüteçlerden bir tanesini bu minik kedi kullanacakmış. Sokakta bu şekilde kaderine terk edilen onlarca kedi yine Agop Usta’nın elleriyle yaşama tutunacak.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>