Birçok oyuncu gerçek dünyanın stresinden, sorunlarından arınmak için oyunlara yönelir. Piyasada günlük hayatın stresinden uzaklaşıp kendi kafanızda oluşturduğunuz dünyada yaşamak için seçebileceğiniz birçok oyun bulunmakta; peki ya bunlardan hangisi size en çok hitap ediyor? Bunu anlayabilmek için en iyi açık dünya oyunları listemize göz atın.

15. No Man’s  Sky

Euclid galaksisinin her bir noktasını keşfederek kendi yolunuzu çizmeye hazır mısınız? Trilyonlarca gezegen senin onları keşfetmeni bekliyor! Gezegenleri keşfederken tehlikeli yıldız sisteminde yolculuk yapabilir, uzaylı yaşamıyla ticaret yapabilir ve bu sayede de gezegenleri doldurabilirsiniz. Keşfe çıktığınız gezegenlerde üsler inşa ederek düşman uzaylılara karşı kendinizi daha iyi savunma imkanına sahip olursunuz. Maceraya atılmak için yapmanız gereken tek şey trilyonlarca gezegen içinden birini seçmek ve keşfe başlamak.

14. Mad Max

Kıyamet gelmiştir ve dünya artık bambaşka zalim bir yerdir. Bu zalim yerde diğerleri gibi olmayan yalnız savaşçı Mad Max Wateland’de hayatta kalabilmek için elinden geleni ardına koymamalı ve aracını vahşi haydut çetesine karşı kullanarak savaşmalıdır. Yapman gereken; savaş aracı yapacak malzemeleri toplamak ve bölgeyi temizlemek için gereken cesarete sahip  olmak.

13. Watch Dogs 2

Teknolojinin kalbinin attığı yerlerden biri olan San Fransisco’nun körfez bölgesinde yaşayan bir hacker olmaya hazır mısın? Adamımız hacker Marcus, en büyük hacker gruplarından olan DedSec’le birlikte tarihin en büyük hack operasyonunu gerçekleştirir. Suç baronlarının halkın davranışlarını gözlemek ve kontrol etmek için kullandığı ctOS 2.0’ı devre dışı bırakarak doğruların ortaya çıkmasını sağlamak tamamen senin elinde.

12. Just Cause 4

Çatışma bölgesi olan Solis’te görevini yapmak için hazırlan. Ajan Rico Rodriguez’i canlandırdığın bu oyunda aklında tek bir düşünce var: geçmişin hakkındaki gerçekleri ortaya çıkartmak. Bu amaç uğruna geldiğin Solis’te atlama tulumunu giy, çatışmalardan sağ çık ve geçmişin hakkındaki gerçekleri ortaya çıkart!

11. Far Cry 5

Montana’nın Umut Kasabası… Dışarıdan ne kadar da huzurlu görünüyor değil mi? Bu kasabada yaşayan insanlar özgür oldukları kadar cesurlar fakat bir sorun var; bu kasaba Cennetin Kapısı adlı kıyamet odaklı tarikatın merkezi konumunda. Senin ise bir görevin var, tarikatın lideri Joseph Seed ve müritlerine karşı sesini yükselterek kasabayı özgür kılmak. Direnişin başlangıcını yapmak tamamıyla senin elinde!

10. The Elder Scrolls V: Skyrim

Tamriel İmparatorluğu Skyrim’in sahibi olan kralın öldürülmesi ile beraber sona doğru gelmektedir. Kralın ölmesi ile birlikte müttefikler kendi içlerinde iktidar kavgasına başlarlar. Ancak bu karışıklıklar tehlikeli bir düşman grubunun yeniden uyanmasına neden olur; ejderhalar. Skyrim’in geleceği tek bir kahramanın yani senin ellerinde!

9. The Legend of Zelda: Breath of the Wild

Zelda efsanesi The Legend of Zelda: Breath of the Wild ile devam ediyor. Ağaçlardan meyve toplayabileceğiniz, karakterinizin soğuk yerlerde üşüyüp, sıcaklarda bunalacağını görecek kadar gerçekçi bir deneyim için yılın oyununa mutlaka göz atın.

8. Kingdom Come: Deliverance

Bir demircinin oğlu olarak oyunda kendinizi gösteriyorsunuz. İstilacıların köyünüzü istila etmesiyle birlikte arkadaşlarınız ve aileniz gözlerinizin önünde hunharca katlediliyor ve siz de bunu izlemek zorunda kalıyorsunuz… Canınızı istila edilen köyünüzden zar zor kurtardıktan sonra aklınızda tek bir şey var: intikam! Ailenizin ve arkadaşlarınızın intikamı için ettiğiniz yemin, bu savaşta size cesaret verecek.

7. Metal Gear Solid 5: The Phantom Pain

Takvimler 1984’ü gösteriyordur. Snake, dokuz yıldır komadadır ve sonunda uyanır. Ancak uyandığı dünya Soğuk Savaş’ın, nükleer silahların ve kaosun etkin olduğu bir yerdir. Snake’in uyanır uyanmaz ilk yaptığı şey özel bir ordu kurmaktır. Snake, özel ordusu ile gölge grubu XOF’un peşinde savaş alanına geri dönmeye karar verir.

6. Assassin’s Creed: Odyssey

Sokakta yüzüne bile bakılmayan, yapayalnız garip bir adam, efsanevi bir kahramana dönüşebilir mi? Sorunun cevabı senin başarında saklı! Kahramanlık yolunda ilerlerken kendi geçmişinin sırlarını keşfederken bir yandan da Antik Yunanistan’ın kaderini de değiştir.

5. Fallout 4

Vault 111’den hayatta kalan tek bir kişi var, o da sensin. Dünya şimdilerde nükleer savaşın da etkisiyle yerle bir olmuş durumda ve taş taşın üstünde kalmamış. Ancak bu durumdan dünyayı ve insanlığı kurtararak dünyanın kaderini değiştirebilecek tek kişi de sensin. Bir an önce harekete koyul!

4. Fallout: New Vegas

Bir kurye elemanı iken sıradan bir dağıtım günü ne kadar ters gidebilir ki? New Vegas’ta işlerin çığırından çıkması için ekstra bir çabaya gerek yok. Kurye çalışanı bir grubun saldırısına uğrar ve Victor adındaki bir robot tarafından son anda kurtulur. Burada sorulması gereken sorular ve bulunması gereken cevaplar mevcut: bizi kim ve neden vurdu?

3. Grand Theft Auto V

Bir hırsız, büyük banka soygunlarına karışmış ancak emekli bir soyguncusu ve tam anlamıyla bir psikopatı birleştiren ortak nokta ne olabilir? Bu üçlünün yapması gereken tek şey ABD hükümetinin onlara zorla dayattıklarına boyun eğmeyi kabul edip etmemeye karar vermek ve bunu yaparken de hayatta kalmaya çalışmak.

2. The Witcher 3

Geralt, Ciri’nin küçüklüğünü rüyasında görmüştür ve bu oldukça korkunç bir rüyadır. Gördüklerinin etkisinden çıkamayan Geralt, rüyasını Vesemir’e anlatır ve ikili bunun üzerine yola koyulur. Buradaki tek amaç Ciri’nin bulunmasıdır. Bu yol uğruna kahramanlarımızın başına birçok şey gelecektir.

1. Red Dead Redemption II

Blackwater kabasındaki soygun girişimlerinde istediklerini elde edemeyen Artur Morgan ve Van der Linde çetesi kasabadan kaçmaya karar verir. Ancak çetenin başında federal ajanlar ve ülkenin en başarılı ödül avcıları gibi sorunlar var. Zor günler geçiren çetenin yanı sıra, Artur da zor bir seçimle karşı karşıya: onu yetiştiren çeteye sadık mı kalacak yoksa kendi ideallerinin peşinden mi gidecek?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You May Also Like