Su içmek başlı başına bir detoks yöntemidir ve vücuttaki zararlı toksinlerin atılmasına birebirdir. Size bu listede önereceğimiz 7 su tarifi ise hem bu detoksu kuvvetlendirecek, h em de daha lezzetli hale getirecek. Her gün kolaylıkla hazırlayabileceğiniz bu tarifler ile su içmek sıkıcı olmaktan çıkıyor.

 

1. Elmalı Tarçınlı Detoks Suyu:

elma-tarcin

Aynı zamanda “sıfır kalori detoks suyu” olarak da bilinir çünkü bu içeceğin içinde hiç kalori yoktur. Bu tarif için kırmızı elma, tarçın çubukları, buz ve suya ihtiyacınız olacak. Elmaları orta boylarda dilimleyin, tarçın çubukları ile birlikte bir sürahi dolusu suya ekleyin ve arzu ettiğiniz oranda buz ilave edin.

2. Salatalık-Limon-Nane Detoks Suyu:

nane-salatalik-su

Bildiğiniz üzere salatalık, en fazla hidrasyon sağlayan sebzelerden biridir. Salatalık ve limonları halkalar halinde doğradıktan sonra dilediğiniz oranda nane yaprağı eklemeniz, bu lezzetli suyu hazırlamanız için yeterli olacaktır.

[inads]

3. Çilek Detoks Suyu:

cilek-su

Belki de bu listedeki en lezzetli su tarifi olan çilekli detoks suyunun düşündüğünüzden de  fazla faydası vardır. Çilek, vücudun ihtiyacı olan mineralleri sağladığı gibi sıcak yaz günlerinde terleme ile kaybedilen sıvının yerine getirilmesine yardımcı olur. Bu detoks suyunu kavanozda da hazırlayabilirsiniz. Çilekleri suya sapları ile birlikte atmanız, daha organik ve vitamin dolu bir su yaratacaktır.

4. Basit Detoks Suyu:

limon-su

Ne kadar basit, o kadar iyi, değil mi? Tarif ile uğraşacak zamanınız yoksa veya sıcaklardan mutfağa girmek için enerjinizi kaybettiyseniz, siz en iyisi en bilindik detoks yöntemine sadık kalın. Suyu tatlandırmak ve rutinden çıkmak için sürahinize birkaç dilim limon ekleyebilirsiniz.

5. Elma Sirkesi Detoksu:

sirke-su

“Sirke içilir mi?” dediğinizi duyar gibiyiz. Merak etmeyin, bu tarife eklenen sihirli malzemeler sayesinde sirkenin tadını bile almayacaksınız. Tek yapmanız gereken 1 adet limonu ve yarım salatalığı dilimledikten sonra nane yaprakları ve 2 yemek kaşığı elma sirkesi ile birlikte bir sürahi suya eklemek.

Limon ve Kırmızı Biber Detoksu:

kirmizi-biber-su

Özellikle sindirim sisteminizi güçlendirecek olan bu detoksta anahtar malzeme, kırmızı biberdir. Tarifte kullanacağınız kırmızı biberin acı olması, metabolizmanızı ekstradan hızlandıracaktır.

Zayıflamaya Yardımcı Detoks Suyu:

greyfurt-su

Aynı zamanda “Yağ Yakan Su” olarak da bilinen bu detoks suyunun sihirli malzemesi greyfruttur. Yağ yakıcı özelliği ile nam salmış greyfurttur, favori turunçgilinizle birleştirerek hem lezzetli, hem de ferahlatıcı bir detoks suyu oluşturun ve bir yandan karaciğerinizi temizlerken bir yandan da kilo vermenin keyfini çıkarın.

Video olarak izle:

6 Shares:
Bir cevap yazın
You May Also Like