in

Alike: 120 Film Festivalinden 69 Ödülle Dönen Oldukça Etkileyici Kısa Film

Çok meşgulüz. Birbirimizin gözlerinin içine bakamayacak kadar, tam saatinde dediğimiz yerde olamayacak kadar meşgulüz. Durup bir çiçeği koklayamayacak kadar, derin bir nefes alamayacak kadar, gökyüzüne bakamayacak kadar, yıldızları sayamayacak kadar meşgulüz.

İspanyol yönetmenler Daniel Martinez Lara ve Rafa Cano Mendez tarafından yönetilen Alike, bol ödüllü bir kısa film. Filmde baba Copi, oğlu Paste’e doğru olan şeyleri öğretmeye çalışmaktadır. Herkesin kendi dünyasına ait doğrularını oluşturacak kadar öznel bir kavram aslında doğru kavramı.

Bırakalım çocuklar, çocuk olsunlar. İçlerindeki merakı, tutkuyu ve özgürlüğü öldürmeyelim. Kendi müziklerini, kendi renklerini bulmaları için serbest bırakalım. Onlara sevmeyi öğretelim.
Ve şimdi dilerseniz insan yanımıza, çocuk yanımıza dokunacak ve anımızı anlamlandıracak kısacık filmimizi izleyelim.

 

What do you think?

0 points
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

Written by Kübra Yılmaz

18 yıl Ordulu, 6 yıl Ankaralı oldum ve son 1 yıldır İstanbullu’yum. Hayatımın ilk 7 yılında tatildeydim, sonra “Haydi okula!” dendi. Böyle denildi denileli, denildiğine göre “Kendim için” çalışıyorum. Aslında kendim için istediğim şey “çılgınlar gibi gezmek, doyasıya okumak, yazabildiklerim, yazamadıklarım ve yegane dostum çay” başucumdan ayrılmasın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Basket Topuyla Yürümeyi Öğrenen Qian’ın Engelleri Aşan Şampiyonluk Hikayesi

Ölen Komşusunun 3 Çocuğunu Evlat Edindi ve Sonrasında Karşılaştığı Sürprizle Göz Yaşlarına Boğuldu