Arabanın Altında Ölüme Terkedilen Köpeğin Kurtarılış Hikayesi Herkese Ders Olacak Nitelikte

Kurtarıldıktan sonra Sobro ismi verilen bu köpeği, çoğumuz öldü diyerek bırakır yada kurtarılamaz diyerek ölüme terk ederdik. Öyle ki köpeğin boyun kısmında bulunan derin yarayı görmeye bile tahammül edemezdik. Fakat Wilson Coutinho Martins isimli bu adam, bu zavallı köpeğin yaşama tutunma adına çırpınarak verdiği nefes alış-verişleri görmezden gelemedi ve onu sahiplendi. Sonrasında olanlarsa ülkemizde hunharca katledilen, ölüme terkedilen hayvanların sahipsizliği ve bazı insanlarımızın vicdan yoksunluğu adına hepimize ders olacak nitelikte.

Uyarı: Köpeğin yarası çok derin, bu yüzden çocuklardan uzak bir yerde bu haberimizi okumanızı tavsiye ederiz.

Sobro adı verilen köpeğin, araba altındaki ilk hali.. Boynundaki derin yara dikkat çekiyor.
sobro-köpek-1

Ona yaklaşarak ölüp ölmediğini kontrol eden Wilson, nefes aldığını farkedince dikkatlice onu bir battaniyeye sararak veteriner yolunu tutuyor.
sobro-köpek-2

Kucağında hareketsiz ve tepkisiz bulunan köpeğin acilen veterine götürülmesi gerektiğini belirten Wilson, köpeğin yarasında oluşan kurtları asla unutamatacağını belirtiyor.
sobro-köpek-3

Köpekle özenle ilgileneceğinden emin olduğu bir veterine taşır Sobro’yu Wilson, oraya gittiğinde operasyon masası hazır bulunduğunu söylüyor
sobro-köpek-4

Köpeğin yanından hiç ayrılmayan Wilson, zor nefes alan köpeğin nostrillerine hava üflüyor ve ona sevgi veriyor
sobro-köpek-5

Köpeğin boynunda bulunan yara..
sobro-köpek-6

Veteriner yarayı kurtlardan ve pisliklerden temizliyor..
sobro-köpek-7

Yaranın iyice dezenfekte olması ve yeni doku hücrelerinin oluşması için yaraya ilaç sürüküyor..
sobro-köpek-8

Sobro’nun yarası temizlenip iyice medikal bezle sarıldıktan sonra bolca istirahat ediyor ve özel bakıma alınıyor
sobro-köpek-9

Ölüme terkedilen Sobro’nun son hali.. Artık daha iyi ve hayata tutunuyor ve bunların hepsi bu yürekli hayvanseverin katkılarıyla gerçekleşiyor
sobro-köpek-10

Umarız millet olarak bizden de bu tür gönüllü olarak kurtarma hikayeleri çıkar. Herkes böyle bir durumdaki hayvana yardım edebilecek gücü kendinde bulamayabilir ancak sosyal medyadan yararlanılarak mutlaka yardım edecek birileri bulabiliriz. Ülkemizde oldukça çok sayıda olan sokak hayvanlarını gözmezden gelmeyelim, ihtiyaçlarına cevap verelim.