İstanbul denilince diyecek pek çok şeyi vardır çoğumuzun. Dünya gözüyle henüz görmeyenler için ulaşılamayan sevgili, yeni tanışmış olanlar için bilinmezler diyarı, yaşayanlar için ise “Kahrın da hoş, lütfun da” dedirten bir güzel.

Dünyaya gözünü açtığı ilk günden beri adına destanlar, şiirler, kitaplar yazılan bu şehrin tabii ki aşıkları çok fazla. Bunlardan biri de Justin Heaney. Justin, İstanbul’a yaptığı 2 seyahati boyunca her şeyi ölümsüzleştirmiş. Daha sonra da bir güzel videoda bunları toplamış. İstanbul’un dinamizmini ve İstanbul’u evleriyle özdeşleştiren insanları konu alan bu videoda siz de kendinizden bir parça mutlaka bulacaksınız.
[sayfaici] Zaman zaman sakin, çoğu zaman coşkuyla devam eden müzik tam olarak İstanbul olmuş. İstanbul ile yeni tanışmış birinin bakışlarındaki şaşkınlık sakin bir girişle vurgulanırken, o şaşkınlıktan sonra kendini kaosun kucağına atmanın verdiği coşku ise hareketlenen bir müzik ile kendini belli etmiş. Köprüsüyle, Galata’sıyla, yoksuluyla, zenginiyle, kadınıyla erkeğiyle, esnafıyla, işsiziyle, arka mahalleleriyle, zengin semtleriyle yaşanılacak en güzel harmonidir İstanbul.

Bakalım günün erken saatlerinde şöyle cömertinden bir siftah yapmış esnaf mutluluğundaki İstanbul, Justin’in gözünden nasıl görünüyor? Seçtiği başlığa bakılırsa kendisi Orhan Veli hayranı bir yandan da “I listen to İstanbul with my eyes closed”

0 Shares:
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You May Also Like