Ülkeler, haritanın üzerinde kapladıkları yerden çok daha fazlasıdırlar. Her ülkenin kültürü, tarihi, mutfağı, iklimi, insan tipi farklıdır. Bunun sayesinde ülkelerin adı geçince aklımızda bir insan modeli canlanır. Rus sanatçı Anastasia Bulgakova bu insan modellerini somutlaştırarak çalışmalarını Boredpanda aracılığıyla bize sunuyor.

1.İran

Bu karakter, sanatçının tek tarihi esintiler taşıyan karakteri. Bunun nedeni ise İran’ın Ortadoğu’nun uzun yüzyıllar boyunca kültürel başkenti olmasıymış. İran’ı simgeleyen karakter pek konuşkan değil ve kasvetli bir yapıya sahip. Kıyafetlerinde ise Ortadoğu’nun temsili niyetindeki altın kullanılmış. Bir de Alaaddin’in Sihirli Lambası’ndan esinlenilmiş, sahibinin her dileğini yerine getirmeyi bekleyen bir cine sahip. Ancak sanatçının dediğine göre bu dilekler pek de masum dilekler değil…

2.Rusya

Göz kamaştıran bir zırh giyen bu karakter Rusya’yı temsil ediyor. Sanatçıya göre dışarıdan ne kadar korkutucu görünse de aslında karakter çok sıcak ve sevgiye açık. Aynı zamanda mavi kostümü Rusya’nın soğuk havasını temsil ediyor.

3.İsrail

İsrail’i bir kadın asker temsil ediyor. Bu karakter çoğu zaman dünyaya karşı çok net ve sinirli. En sevdiği şeyler inşa etmek, yemek yemek ve araştırma yapmak.

4.Meksika

Meksika’yı temsil eden bu karakter bir uyuşturucu tanrıçası. Güzel, tehlikeli ve hırçın bir yapıya sahip. Kana bulanmış bir doktor önlüğünü omuzlarına atmış ve göğüslerinden kollarına kadar Aztek ve Maya uygarlıkları temalı dövmelere sahip. Elindeki yılan ise zehrini düşmana geçirmeye hazır bir silah.

5.Japonya

Bu karakter ise sessiz bir yapıya ve şüphe uyandıran bir gülümsemeye sahip. Çoğu zaman isteklerinin ve yaptıklarının sebepleri anlaşılamayacak kadar karmaşık bir kişiliğe sahip. Anlaşılamayanların cevabını vermeyerek de aslında çözülmek istemediğini gösteriyor.

6.Almanya

Yüksek teknolojiye sahip bu karakter, soğuk görünüşüyle aynı zamanda Almanya’nın disiplinini ve modernliğini de yansıtıyor.

7.Kanada

Kanadalılar çok nazik insanlardır ve bu karakterin yavru köpek gibi bir tatlılığa sahip olmasının nedeni de bu. Sanatçının çalışmaları arasında tek kasvetli olmayan karakter de yine Kanadalı. En büyük silahı ise milli sporları olan buz hokeyinin sopası.

8.Fransa

Sanatçı günümüz Fransa’sı yerine monarşinin olduğu Fransa’yı yansıtmak istemiş. Bu karakter hem bir soylu, hem de bir vampir. Kan, şarap ve sanat onun ilgi alanlarına giriyor. Halkın gücünden, devrimlerden ve eşitlikten pek hoşlanmıyor.

9.İngiltere

Sanatçının bir kalıba sığdırdığı İngiltere fevri, gururlu, kıskanç ve ateşli. Düşmanlarıyla karşılaştığında silahlar yerine ellerini kullanmayı tercih ediyor.

10.Amerika

Dışarıdan idealist ve toy görünen bu karakter aslında içinde tehlike barındırıyor. Cazibesiyle diğerlerini kendi tarafına çekmekte hiçbir sıkıntı yaşamıyor. En büyük amacı hayatta kalmak ve kendi konforunu sağlayabilmek.
Bir cevap yazın
You May Also Like