in

20 Fotoğrafla Anne Olmaya Hazırlanan Kızlarına Destek Veren Anneler

0

Düşündük ki Anneler Günü’nün şerefine sizinle çoğu içinizi ısıtan, bazıları da duygulanmanıza sebep olabilecek, kızlarına doğum sırasında yardım eden bu güzel annelerin fotoğraflarını paylaşmalıyız. Fotoğraflar Uluslararası Profesyonel Doğum Fotoğrafçıları Derneği’nden ve bu dernek doğum öncesi, doğum sırası ve doğum sonrası olmak üzere her adımı belgeliyor. Bazı fotoğrafların bulunduğunuz ortam için uygunsuz olabileceği konusunda da uyaralım şimdiden. Fakat umuyoruz ki hepimizin kabul edeceği tek bi’ şey var o da, bu fotoğraflar anneliğin ne demek olduğunu gerçekten çok iyi anlatıyor. Son olarak da, N99 ailesi olarak tüm annelerin Anneler Günü’nü en içten dileklerimizle kutluyoruz!

1

“Anne bebeğini taşırken çok endişeliydi. Bu benim için çok duygusal ve içimi paramparça eden bi’ durumdu.” (Fotoğraf: Vivien Stembridge)

2

“Yeni anneanne ve yeni anne arasındaki özel an. Anneanne kızına onunla ne kadar gurur duyduğunu söylüyor.” (Fotoğraf: Jo Price Photography)

3

“Doktorun bebeğin cinsiyetini açıklamasıyla herkes sevinçten zıplayıp “ERKEKMİŞ!” derken anne kızına yaşlı gözleriyle olabildiğince sevgi ve hayranlıkla bakıyor.” (Fotoğraf: Marcy Harris Photos)

4

“Baba biraz kötü hissetmiş olsa da yeni anneanne torununun göbek bağını kesmekten müthiş bi’ haz ve onur duyuyordu.” (Fotoğraf: Little Wonders Photography)

5

“Anne, kızını en baştan doğum anına kadar destekledi.”  (Fotoğraf: Monet Nicole)

6

“Bu kadın bekâr fakat kendi seçimiyle sperm donörü yöntemiyle hamile kalmış ve 81 yaşındaki annesi tüm süreç boyunca yanında oldu, hamilelikten doğuma kadar.” (Fotoğraf: Lobke Koppens Geboortefotografie)

7

(Fotoğraf: Lori Martinez Photography)

8

“Odadaki sevgiyi hissedebilirdiniz!” (Fotoğraf: Fermont Fotografie)

9

(Fotoğraf: Vanessa Huey)

10

“Anneanne doğuma uçakla yetişti. Doğumun sonuna doğru gelebildi ve hemen kızına destek oldu. İlginç olan ise anne de kızını 30 yıl önce hastanede değil evinde doğurmuştu. “ (Fotoğraf: Samantha Noel Photography)

11

“Bu fotoğraf ise doğum öncesi annenin kızını şefkatle severken aralarındaki güzel bağı anlatıyor.” (Fotoğraf: Meghan Hale Photography)

12

“Güçlü kadının 3 kuşağı.” (Fotoğraf: Little Wonders Photography)

13

“Saf mutluluk.” (Fotoğraf: Nicci Brooks Photography)

14

“İlk defa anne ve ilk defa anneanne olmak. Çok güçlü, güzel ve saf bi’ gurur.” (Fotoğraf: An Van Eycken)

15

“Bu fotoğraf gözlerimi yaşartıyor. Ne kadar da sevgi dolu bi’ anne ve baba.” (Fotoğraf: Dianne Hamre)

16

“Annesi şehir dışından gelip haftalarca ilk torununun doğumunu bekledi. Kızını doğum öncesi, doğum sırasında ve sonrasında desteklemek için hep oradaydı. Annenin kızıyla böylesine ilgilenmesini seyretmek gerçekten çok güzeldi.” (Fotoğraf: Ashley Heppermann Photography)

17

(Fotoğraf: Liz Cook)

18

“Kızına verdiği tüm güç ve destekten sonra sonunda hepsi geçmişti. Anne duygusal fakat aslında rahatlamış bi’ ifadeyle arkasına yaslandığında ben kameramı güçlükle tutabiliyordum.” (Fotoğraf: Ashley Marston Photography)

19

“Annesi kızına, kızı ise ilk defa bebeğine sarılmış halde.” (Fotoğraf: Light Of Mine Photography/Heather Yerden)

20

“Annenin sevgisi kızına güç veriyordu.” (Fotoğraf: Light the Way Doula Services)

Written by İlkcan Kavi

Bir cevap yazın

Pro Plan’dan Hayvan Dostlarına Duygusal Anlar Yaşatan Anneler Günü Reklamı

Tokyo’nun Inokashira Göl Parkı’ndaki Kiraz Çiçeği Seli Görenleri Büyülüyor