1. Ana
  2. Diğer
  3. 24 Yaşında ALS Hastası Olan Genc 6 Ayda Yaşağı Trajik Değişimi Aktarıyor

24 Yaşında ALS Hastası Olan Genc 6 Ayda Yaşağı Trajik Değişimi Aktarıyor

Mike Winston isimli bu genç ALS hastalığının tam olarak etkisini görmeden 6 ay önce, arkadaşıyla farkındalığı arttırmak için bir video çekme kararı alırlar. Daha sonra Mike’ın durumu ağırlaşır ve vucudu yavaş yavaş felç olmaya başlar.

Ve o noktadan sonra Mike, ALS hastalığının kendisine nasıl etki ettiğini insanlara gösterip ALS’nin tedavisi için çalışan kurumlara bağış toplamak için tekrar kamera karşısına geçer. İşte Mike Winston’ın arkadaşlarıyla çektiği o video:

Bu videodan sonra Mike’ın vucudunun tamamen ALS etkisinde olduğunda görüntüler paylaşıldı. Artık Mike’ın bedeninin görme ve biraz ses çıkarabilme dışında başka bir fonksiyonu kalmamıştı.

Mike’ın son hali..
mike-als-1

Mike yatağının başındaki bu aparatla hareket ettiriliyor..
mike-als-2

Mike, bu monitor yardımıyla iletişim kurabiliyor..
mike-als-3

Mike Winston’a bağışta bulunmak için Winningforwinston.com adresini kullanabilirsiniz. Dünyada Mike gibi binlerce ALS hastası genç bulunuyor ve hepsinin tek umudu göndereceğimiz bağışlar. Hemen şimdi bağış yapmak için ALSA.org adresinden faydalanabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>