in

Leyla ile Mecnun İzleyenlerin Hafızalarına Kazınan 16 Şarkı

Burak Aksak’ın “Bana Masal Anlatma” filminin vizyonda olduğu şu günlerde hepimizin aklına “Leyla ile Mecnun” gelmiştir. Ve hepimiz “Leyla ile Mecnun”la tanışma mutluluğuna erişmiş bir nesil olmak ile bu mutluluğu erken kaybetmek arasında sıkışıp kaldık. Hepimizin abisi olan İsmail Abi’den, onun çayından başka çayını içmediğimiz Erdal Bakkal’a, hepsi bize paylaşmayı, sevmeyi, üzülmeyi, arkadaşlığı öğretti en güzel halleriyle. Pazartesini sendromsuz atlatma sebebimizdi ve Pazartesi akşamlarının vazgeçilmeziydi.

Evet, bitti. Sadece dizi olmaktan çok öte olan Leyla ile Mecnun, son sahnesiyle hepimizi çok üzerek bitti. Bize de unutulmayacak replikler, sahneler, sözler, şarkılar, şiirler kaldı. İşte en sevilen ve unutulmayan 16 Leyla ile Mecnun şarkısı. Ve tarihe not: Hala inanıyoruz, o gemi bir gün gelecek!

1. Sevdalılar Beni Anlar

2. Bu Kıza Kadar

3. Bu Gala Daşlı Gala

4. Kalenin Bedenleri

5. Huzurum Kalmadı

6. Yavuz’un Şarkısı “Yeniden”

7.  Çiçekler Açsın

8. Dağları Deldim

9. Pardon Bir Dakika Bakar Mısınız?

10.Kolpa

11. Sevdiğim Biri Var Diyemedin mi?

12. Hatıralar

13. Of

14. Eksik Bir Şey Mi Var Hayatımda?

15. Duvardaki Resim

16. Hayatı Tesbih Yapmışım

Bonus: Göğe Bakma Durağı

Written by Kübra Yılmaz

18 yıl Ordulu, 6 yıl Ankaralı oldum ve son 1 yıldır İstanbullu’yum. Hayatımın ilk 7 yılında tatildeydim, sonra “Haydi okula!” dendi. Böyle denildi denileli, denildiğine göre “Kendim için” çalışıyorum. Aslında kendim için istediğim şey “çılgınlar gibi gezmek, doyasıya okumak, yazabildiklerim, yazamadıklarım ve yegane dostum çay” başucumdan ayrılmasın.

Bir cevap yazın

Yollarının Ağaç ve Çiçeklerle Gölgelendiği Birbirinden Muhteşem 15 Cadde

Muhtemelen Hiç Ayrılmak İstemeyeceğiniz Doğayla İç İçe Olan 25 Sıradışı Otel