20 Yaşındaki Down Sendromlu Genç Kız Verdiği Pozlarla Klişeleri Yıkıyor

Manken veya model denilince hepimizin aklına ince, uzun, 90-60-90 vücut ölçülerinde kadınlar geliyor. Ve kadın erkek demeden hepimiz podyumda salına salına yürüyen mankenlere imrenerek bakıyoruz, orası kesin. Erkeklere kızsak da kadınlar olarak biz de gözlerimizi ayıramıyoruz.

Şimdiki modelimiz ise bildiklerinizden biraz farklı. Adı Madeline Stuart. 20 yaşında olan bu güzel genç kızımızın diğerlerinden farkı ise Down sendromlu olması. Avustralya’da yaşayan ve amigoluk ve jimnastik yapmayı çok seven Madeline, her zaman spot ışıklarına hayran olmuş olan biri. Kendi kıyafetlerini kendisi tasarlamaya başlayınca, annesine fotoğraflarının çekilmesi için ısrar etti. Ve bu fotoğrafların sonucu ise inanılmaz şekilde harika oldu. Çiçek baskılı elbisesi ve desenli taytı ile neşeli ve güzel pozlar verdi. Ve hangi rengin kendisine yakışacağını da gayet iyi biliyor.

Ve Maddy bu pozları verirken ve modellik yaparken görüntüsünden hiç rahatsız olmuyor. En tatlısı da bu. Fazla olan bir kromozomu onu hayata daha da bağlamış. Ne down sendromlu oluşunu, ne kilosunu, ne de boyunu bir engel olarak görmeden doyasıya poz veriyor.

Ne mutlu hiç bir şeyi takmadan doyasıya hayatın tadını çıkaranlara…