Son yılların en çok aranan oyun ve film konseptlerinden biri olan zombiler, gerilimi ve heyecanı arttırmak isteyenler için önemli bir yere sahip. Hızlı ve korkunç zombilerden, yavaş ve klasik zombi türlerine kadar hepsini bulabileceğiniz en iyi zombi oyunları için aşağı kaydırmaya devam edin.

15. Project Zomboid

Eski usul izometrik tarzdaki PC oyunu, zombi oyunları arasında önemli bir yere sahip. Yaklaşık sekiz senedir aktif bir gelişim halinde olan Project Zomboid, büyük ordulardan alınan eşyalar ile şehirdeki istiladan kurtulmaya çalışılan bir konsepte sahip. Oyunda asıl amaç ne kadar uzun süre hayatta kalınabileceği. Forumlarda yazılana göre en fazla 120 gün civarında hayatta kalınabilinmiş… Peki siz ne kadar dayanabilirsiniz?

14. Death Road to Canada


Death Road to Canada, The Oregon Trail gibi yolculuk konseptine sahip bir oyun. PC, PS4, XB1, Switch, iOS ve Android uyumlu olan oyunda oyuncudan Florida’dan Canada’ya yol alması isteniyor. Yolculuk boyunca oyuncuya zombi sürüleri eşlik ederek engel oluyor. Oyunda ilerlediğiniz her an rastgele bir şekilde gelişerek ileriyi etkiliyor.

13. Zombi

XB1, PS4,PC ve Wii U platformlarında oynayabileceğiniz Zombi oyunu Londra’da bulunuyorsunuz. Londra zombi istilasına yenik düşmüştür ve sizin oyundaki amacınız da istilaya yenik düşen bu şehirde hayatta kalabilmek. Hayatta kalabilmek için yapmanız gereken ne çıkacağını tahmin edemeyeceğiniz karanlık köşelere dikkat etmek.

12. Dead Rising 4

Büyük bir zombi istilasının ortasında bir arkadaşınız ile kaldığınızı düşünün… Üst düzey silahlar ile zombi istilasından sağ bir şekilde kurtulmayı başarın! PC, PS4 ve XB1 üzerinden oynayabileceğiniz Dead Rising 4, karakteriniz ile ilerlerken yolda karşınıza çıkan aletler ile çılgın silahlar yaratmanıza imkan veriyor.

11. Red Dead Redemption: Undead Nightmare

PS3 ve XB360 platformlarında oynanmak üzere piyasaya sürülen RDR: Undead Nightmare, bizi, karısını ve oğlunu zombi salgınında kaybetmiş olan John Marston karakteri ile tanıştırıyor. John, ondan karısını ve oğlunu alan zombi salgınının nedenini araştırıyor.

10. Zombies Ate My Neighbors

1993 yılında piyasaya sürülen Zombies Ate My Neighbors oyunu bir klasik olarak günümüzde SNES ve Genesis platformlarında hala oynanmaya devam ediyor. Oyuncular, Zeke ve Julie karakterinin kontrolünü sağlayarak, korku filmlerinden fırlamış canavarları yok etmeye çalışıyorlar. Geçilen her bölümde güçler ve silahlar artarak oyunda ilerleniyor.

9. Zombie Army Trilogy

Sniper Elite serisinin yaratıcılarından ortaya çıkan Zombie Army Trilogy, PC, XB1 ve PS4 platformlarında oynanabiliyor. 2. Dünya Savaşının bitişinde Hitler dünyaya yayılacak bir zehri ortaya atar. Ölümsüz askerler yaratan Hitlere karşı tek başınıza veya dört arkadaşınızla birlikte savaşabilirsiniz.

8. Left 4 Dead 2

Left 4 Dead’deki tüm haritaları içeren Left 4 Dead 2, PC, XB360 ve PS3 platformlarında oynanabiliyor. Normal zombilerin yanı sıra mutasyona uğramış zombilere de yer veren oyun, oyunculara korku hissini tattırırken bir yandan da hayatta kalmalarını istiyor.

7. Resident Evil HD Remaster

Orijinal Resident Evil oyunu PlayStation One için yayınlanmıştı ve o günden bu günlere kadar uzanan kült korku klasiği haline geldi. PC, PS3, XB360 ve XB1 platformlarında oynanabilen oyun, 2015’te modern sistemler ile yeniden düzenlenerek piyasaya sunuldu.

6. Telltale Games’ The Walking Dead

Tüm platformlara uygun geliştirilen The Walking Dead serisinin oyunları, her ne kadar serinin ilk oyunu en iyi dense de tüm serinin oldukça başarılı olduğu bir bütün olarak karşımıza çıkıyor. Karakterlerin nasıl davranacağı ile ilgili verdiğiniz kararlar, bir sonraki bölümlerde diğer karakterlerin size nasıl davranacağını etkileyerek oyuna gerçeklik havası katıyor.

5. State of Decay 2


Özellikle Microsoft platformu için oluşturulan oyun, PC ve XB1’e uyumlu şekilde geliştirildi. Oyun, Xbox Game Pass’a sahip Xbox oyuncuları için ücretsiz bir şekilde sunuluyor. Oyundaki amacınız zombi istilasına yenik düşmüş olan dünyada hayatta kalmaya çalışmak.

4. Dying Light

PC, XB1 ve PS4 uyumlu oyun, zombi istilasından hayatta kalmaya çalışılan konsepte sahip bir başka oyundur. Oyunda yer alan bölümler ve gece olduğunda değişen zombi türleri, farklı bir deneyime tanıklık etmenizi sağlıyor.

3. Resident Evil 2

PC, XB1 ve PS4 platformlarına uyumlu olan Resident Evil 2 oyunu, korku ve adrenalini bir arada arayan oyuncular için en doğru tercih olarak karşımıza çıkıyor.

2. Days Gone

PS4’e özel olarak hazırlanan Days Gone oyunu, zombi istilasından sonra cehenneme dönmüş dünyayı anlatıyor. İstiladan iki yıl sonra Oregon’da bulunan karakterimiz, istilada karısına ve karısından geri kalanlara ne olduğunu anlamak için yola çıkıyor. Oyun, hikayesi ile oyuncuları etkilemeyi başarıyor.

1. The Last of Us

Zombi istilasından sonra artık dünya bambaşka bir yer olmuştur. Joel, Ellie’yi güvenli bölgeye götürerek zombi salgınına son bulacak tedaviye katkı yapacağını düşünüyordur. Çıktıkları yolda Joel ve Ellie, yalnızca zombilerin değil, insanların da birer canavara dönüştüğüne tanıklık edecektir.

0 Shares:
Bir cevap yazın
You May Also Like