in

Among Us Hileleri: Bilinen En Yaygın 4 Hile ve Hack

Bazı kullanıcılar, hile kullanarak Among Us’ı diğer oyuncular için mahvediyor. Bu Among Us hileleri derlememizde yaygın olan hileleri paylaşacağız.

Oyuncuların, Among Us gibi çevrimiçi çok oyunculu oyunda hile yapmak için farklı yollar bulması çok şaşırtıcı olmamalı. Her zaman eğlenceli bir oyunu sömüren ve onu herkes için zindana çeviren kötü niyetli oyuncular vardır. Elbette InnerSloth’un popüler oyununa katılan bazı hackerlar da tam olarak bunu yapmaktadır.

Among Us, malum pandemi döneminde en azından bir süre içinde sosyalleşmek isteyenler için mükemmel bir çıkış oldu. Sosyal medyada da sıkça paylaşıldıktan sonra, bilgisayar korsanlarının ve dolandırıcılarının bu kadar çok kişi tarafından sevilen bir oyunu lekelemesi an meselesi gibi görünüyordu. Oyuncular, aynı lobide başka bir kullanıcının, oyunun dışında iletişim kurarak veya hatta aynı odada ekranı izleyerek, Imposter’in kim olduğu gibi bilgileri ifşa etmesini sağlayarak hile yapabilir. İşte bu hilelerden en yaygın olanları:

[powerkit_toc title=”Among Us Hile Listesi” depth=”2″ min_count=”4″ min_characters=”1000″]

Among Us Hilesi #1: Importer’in kim olduğunu bulma

Oyunun temel amacı olan Imposter’ları bulmak, tasarlanan bu hileyle malesef çantada kekliğe dönüyor. Kullanılan hile daha oyunun başından itibaren kimlerin Imposter rolünü üstlendiğini size gösteriyor. Geriye kalansa sizin diğer oyuncuları Imposter’in kim olduğuna ikna etmek. Eğer ilk seferinde bunu başarabilirseniz sonrasında güven kazanacağınız için Imposter ifşa etmedeki sorumluluğunuz kolaylaşacak. Tabi bunun sahtekarlık olduğunu ve diğer oyuncuların hakkına girdiğinizi unutmayın.

Among Us Hilesi #2: Soğuma süresini kapatma

Bu Among Us hilesi, en azından bir öncekinden biraz daha vicdanlı. Sunucu ayarına bağlı olarak, soğuma zamanlayıcıları 10-60 saniye arasında değişebilir, böylece sahtekarların öldürme çılgınlığına uğramasını ve tüm oyuncuları onları devirme çağrısı yapılmadan önce ortadan kaldırılmaları önlenir. Bu hileyi, hackerlar ne sıklıkta seçtiğine bağlı olarak tespit etmek daha zor olabilir, ancak Among Us bekleme süresinin ne kadar süreceğini bilmek ve öldürmeler arasında ne kadar zaman geçtiğine dikkat etmek, oyuncuların bu saldırıyı fark etmelerine yardımcı olabilir. Öldürülenler, onu kullanarak sahtekarı yakından takip ederlerse, bu hileden daha çabuk haberdar olacaklardır.

Among Us Hilesi #3: Uzun menzilli öldürme

Among Us, uzun menzilli öldürmeleri başka bir ekip arkadaşı için fark etmesi zor olabilir, ancak öldürülen kişi bir şeyin yanlış olduğunu fark edebilmelidir. Katil onlara yakın bir yerde olmayabilir veya öldürmenin meşru görünmesi için sadece küçük bir mesafelik uzaklıkta olabilir. Her iki durumda da, hile yapan kişinin oyundan atılabilmesi için neler olup bittiğini diğer oyunculara hızlı bir şekilde iletmeleri gerekir.

Among Us Hilesi #4: Daha hızlı koşma

Bir oyuncunun herkesten daha hızlı koştuğunu görmek, çok net bir şekilde hile yaptıkları anlamına gelir. Daha hızlı koşabilmek, bir oyuncunun oyun içinde elde edebileceği bir tür destek için harika bir güncelleme olsa da, şu anda izin verilen bir şey değildir. Bu hile, ister sahtekar ister ekip arkadaşı olsun oyuncular tarafından kullanılıyor ve diğerlerini haksız bir dezavantaja düşürüyor.

Bazı insanların, sadece eğlenmek isteyen insanları hayal kırıklığına uğratmak için küçük bir yol bulmaktan başka yapacak daha iyi bir şeyleri olmaması utanç verici. Umarım yeni Among Us güncellemesi, tekrar eden suçluları bir oyundan atmanın aksine, bildirmek veya cezalandırmak için çok daha iyi bir yol uygulayacaktır. Hileleri nasıl tespit edeceğinizi bilmek, oyunu korumaya yönelik bir adımdır, böylece topluluğun geri kalanı, oyunu zevk alarak istediği gibi oynamaya devam edebilir.

Buraya kadar okuduysanız muhtemelen bir noktada Among Us hilelerini nasıl uygulayabileceğinizi de paylaşacağımızı düşündünüz fakat bu suça aracılık etmek istemeyiz! Bu yüzden oyununuzu düzgün oynayıp, eğlenmenize bakın 🙂

Written by Selin Akcay

İstanbul Üniversitesi'nde Fransız Dili ve Edebiyatı Bölümü mezunu olan Selin, şu anda global bir kozmetik firmasında içerik editörü olarak çalışıyor.

Bir cevap yazın

Millie Bobby Brown, Netflix Filmi Damsel’da Ejderhayla Savaşacak

Tom Hanks’in Oynadığı Western Filmi ‘News of the World’ Netflix’e Geliyor