Apple TV+, 25 Mart 2022’de platform üzerinden izleyicilerle buluşacak drama dizisi Pachinko’dan ilk görüntüleri ve dizinin gala tarihini açıkladı. Jin Ha, Lee Minho, Yu-na Jeon ve Youn Yuh Jung’un başrollerinde yer aldığı dizi, The New York Times’ın aynı adlı çok satan romanına dayanıyor. Yasak bir aşk ile başlayan hikâye; Kore, Japonya ve Amerika arasında unutulmaz bir savaş ve barış, aşk ve kayıp, zafer ve hesaplaşma hikâyesini anlatan bir destana dönüşüyor.

 

Yönetici yapımcılar arasında yer alan Kogonada ve Justin Chon ikilisi dizinin yönetmenliğini üstleniyor. Pachinko’nun senaryosunu ve yürütücü yapımcılığını ise, dizinin yaratıcısı Soo Hugh (The Terror, The Killing) üstleniyor. Dizi hakkında açıklamalarda bulunan Hugh:

“Bir film yapımcısı ve bir insan olarak kim olduğunuzun özünü değiştiren bazı projeler olduğu söylenir. Hiç şüphesiz benim için o proje Pachinko. Bu sadece atalarımın hikâyesi değil, onlara, yani ailemizin tarihinin derinliklerinde gömülü olan tüm Sunjalara saygımın göstergesi. Bu özel ve yetenekli oyuncu kadrosu ve ekiple bu diziyi hayata geçirmek benim için inanılmaz bir onur.”

Dizide Mozasu rolünde Soji Arai, Solomon rolünde Jin Ha, Yangjin rolünde Inji Jeong, genç Sunja rolünde Minha Kim, Hansu rolünde Lee Minho, Etsuko rolünde Kaho Minami, Isak rolünde Steve Sanghyun Noh, Naomi rolünde Anna Sawai, Yoseb rolünde Junwoo Han, Young Kyunghee rolünde Jung Eun-chae, Tom Andrews rolünde Jimmi Simpson, genç Sunja rolünde Yu-na Jeon ve yaşlı Sunja rolünde Akademi Ödüllü aktris Youn Yuh Jung yer alacak.

Bir cevap yazın
You May Also Like