1. Ana
  2. Diğer
  3. Karın Ağrısına İyi Gelen 8 Doğal Yöntem

Karın Ağrısına İyi Gelen 8 Doğal Yöntem

karin-agirisiKarın ağrıları, sebebini bilmeden giderilmesi oldukça zor ağrılardır. Hazımsızlıktan bağırsak problemlerine, gastritten ülsere kadar pek çok farklı sebepten karın ağrısı yaşayabilirsiniz. Anlık ve fazla karmaşık olmayan bir karın ağrısı ile baş ettiğinizi varsayarsak, evde kolaylıkla hazırlayabileceğiniz ve tamamiyle doğal bu 8 yöntem size yardımcı olabilir.

  1. Papatya çayı: Bu yöntem için en ideali, gerçek papatya çiçeklerini kuruttuktan sonra kaynatıp yüzde yüz doğal ve organik bir papatya çayı tüketmektir. Uğraşmak istemezseniz veya yeterli vaktiniz yoksa da marketten alabileceğiniz poşet papatya çayları da işinize yarayacaktır.
  2. Sıcak su torbası: Sıcak su torbasının yaydığı sıcaklık, karın ağrısına birebir yardımcı olan bir metoddur. Karın kaslarını gevşetir ve kramplardan arınmanıza yardımcı olur. Bu yöntemi uygularken yatay pozisyonda olmanız daha etkili olacaktır.
  3. Pilav suyu: Okunduğu gibi yazılır, yazıldığı gibi okunur: Bildiğimiz pilavın arda kalan suyu. İlginçtir ki pirincin içerisindeki bazı maddeler, karın bölgesinde oluşabilecek şişkinlikleri ve su toplamış alanları rahatlatarak suyun yayılarak kaybolmasına sebep olur. Bu da ağrınızı giderir.
  4. Nane: Karın ağrılarına iyi geleceği gibi, mide bulantılarının da bir numaralı çözümüdür. Taze taze çiğneyebileceğiniz gibi, çay olarak kaynatabilir veya limonata gibi soğuk içeceklerinizde kullanabilirsiniz.
  5. Limonlu ılık su: Eğer sorununuz hazımsızlıksa, bir numaralı kurtarıcınız limonlu ılık su olacaktır. Hazımsızlığı giderici asitlerin oluşmasında yardımcı olan limonlu suyu ofiste, evde veya dışarıda kolaylıkla hazırlayıp tüketebilir ve anında rahatlığa kavuşabilirsiniz.
  6. Zencefil kökü çayı: Her ne kadar tadını çoğumuz sevmesek de, zencefilin faydaları saymakla bitmez. İçerisindeki doğal kimyasallar sayesinde kasları yumuşatır ve anlık ağrıların çözümüdür. Aktarlardan temin edebileceğiniz zencefil kökünü suda kaynatarak tüketebilir, tadını yumuşatmak için dilerseniz bal ile tatlandırabilirsiniz.
  7. Rezene çekirdeği: Yine aktarlarda bulabileceğiniz rezene çekirdekleri, sindirim sorunlarına çok iyi gelmektedir. Rezene çekirdekleri, yalın bir tada sahip olduklarından kaynatmanıza veya tatlandırmanıza ihtiyaç yoktur. Aynı çekirdek çiğner gibi gün içerisinde ağrı hissettiğiniz anlarda bir avuç tüketebilirsiniz. Ancak hamile bayanların rezene çekirdeklerinden kaçınması gerektiğini belirtmekte fayda var.
  8. Soda-limon: En eski, en geleneksel ve en efektif yöntemi tabii ki de en sona sakladık. Özellikle kapsamlı bir akşam yemeği sonrası çöken ağırlık ve şişkinliği gidermenin bir numaralı kanıtlanmış yöntemi, limon sıkılmış sodadır. Fazlasının midenizin duvarlarına zarar vereceğini unutmayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>