En iyi 10 çelik tencere sofralara eşsiz lezzete sahip yemeklerin gelmesi için özel bir yardım sunuyorlar. Lezzetli ve sağlıklı yemeklerin hazırlanmasını sağlayacak çelik tencereler çorbalardan daha özel yemeklere kadar pek çok yemeğin hazırlanmasını mümkün kılıyorlar. Güvenli ve sağlıklı yapılarının yanında uzun ömürlü kullanım sunan en iyi çelik tencere çeşitleri zengin sofraların kurulmasına neden oluyorlar.

Çelik tencereler mutfakta en çok ihtiyaç duyulan gereçleri arasında yer alıyorlar. Yemeklerin pişirildiği ve daha sonra saklandığı araçlar olan çelik tencereler bu açıdan çok amaçlı olarak kullanıyorlar. Özellikle pişirme esnasında yemeklerin istenilen lezzette olması için çok önemli olan çelik tencerelerde önemli olan ısıyı nasıl yaydıklarıdır. Isıyı eşit dağıtan ve sağlıklı pişirme sunan en iyi çelik tencereler farklı tarifleri yapmanızı sağlayacak.

[powerkit_toc title=”Değerlendirilen Tencereceler” depth=”2″ min_count=”4″ min_characters=”1000″]

Hisar Teos 6 Parça Mini Tencere Seti


En iyi çelik tencereler arasında fiyat performans açısından öne çıkan bu set, 3 farklı boyutta tencereyi bir arada bulmanızı sağlıyor. 1,2 litre, 1,8 litre ve 2 litre tencerelerin içinde bulunduğu set sayesinde yemek yapmak daha kolay hale geliyor. Paslanmaz çelikten üretildiği için çok uzun süreli kullanımlarda bile herhangi bir pas ve benzeri göstermiyor ve her kullanımda yemeklerin lezzetli olmasını sağlıyor. Kulp kısımları da paslanmaz çelik olduğundan tencerenin bütünlüklü sağlıklı yapısını koruyor.

Termal şoklara dayanıklı cam kapağı sayesinde çok yüksek ısılarda pişen yemeklerde bile herhangi bir sorun yaşanmıyor. Krom ve nikel parlaklığına sahip dış yüzeyi ise daha estetik bir görünüm sunuyor. Yüksek ısı iletkenliği sağlayan tabanı ise yemeklerin daha kısa sürede hazır olmasını sağlıyor.

Neden Tavsiye Ediliyor:

 • Kulpları dahil olmak tamamen paslanmaz çelikten üretilmiş olması.
 • Fırında da kullanımına uygun.
 • Özel yapım dış yüzey ile her zaman parlak görünüm.
 • Enerji tasarrufu yapmayı sağlayacak yüksek iletkenlik sunan taban.
Final Değerlendirme

Farklı boyutlarda 3 tencereyi içermesi bakımından mutfaklarda büyük bir kolaylık sunan set, lezzetli yemeklerin yapılmasını sağlıyor. Ev tipi kullanımının yanında sanayi tipi kullanımlar için de yüksek ısılara karşı dayanıklı oluşu ile iyi bir alternatif olarak öne çıkıyor.

[powerkit_button size=”lg” style=”danger” block=”true” url=”https://www.trendyol.com/hisar/teos-6-parca-mini-tencere-seti-p-32239559″ target=”_blank” nofollow=”true”] Trendyol’da İncele [/powerkit_button]

Karaca Emirgan 6 Parça Çelik Midi Set


Şık ve estetik görünümün yanında mutfağınızda farklı bir lezzet deneyimi yaşamanız için tasarlanan yapıları ile öne çıkıyorlar. İçerisinde 14, 16 ve 18 cm üç adet paslanmaz çelikten yapılmış tencere bulunan set ile birlikte yemek yapmak daha kolay hale geliyor. Set içinde farklı boyutlarda bulunan tencere sağlıklı ve uzun süre ısıyı muhafaza etmeyi sağlayan paslanmaz çelikten yapılmıştır.

Tencere kapak kısmı da fırın kullanımına uygun olması için özel olarak tasarlandığından fırın yemeklerini de yapmak kolay hale getiriyor. Özel yüzeyi ile ısı homojen bir şekilde etrafa dağılıyor ve böylece yemekler daha kısa sürelerde pişiyor.

Neden Tavsiye Ediliyor:

 • Şık ve estetik görünümü sayesinde kullanımı daha zevkli hale getiriyor.
 • Farklı boyutlarda olması yemekler için ideal boyutu seçmeyi sağlıyor.
 • Kulp ve kapak kısmının da ısıya dayanıklı olması fırın kullanımına olanak veriyor.
Final Değerlendirme:

Lezzetli yemekler yapmak isteyenler için 3 farklı boyutta sunulan set içerisinde yer alan tencere, paslanmaz çelik ile sağlıklı bir kullanım sunuyor. Modern çizgilerden esintiler taşıyan tasarımı ile birlikte mutfağa çok daha şık ve özel bir hava katıyor. Kolay temizlenebilir olması sayesinde ekstra rahatlık veriyor.

[powerkit_button size=”lg” style=”danger” block=”true” url=”https://www.trendyol.com/karaca/emirgan-6-parca-celik-midi-set-p-49994856″ target=”_blank” nofollow=”true”] Trendyol’da İncele [/powerkit_button]

Jumbo Modena 8 Parça Tencere Seti


4 farklı boyutlardan oluşan çelik tencere seti şık ve kullanışlı yapıları ile yemek yapımını keyifli hale getiriyorlar. Özellikle tencere eksiği olan mutfaklara farklı boyutlarda 4 farklı tencere sunması açısından ideal bir set haline geliyor. Set içerisinde farklı boyutlara temel alınan tencere paslanmaz çelikten yapıldığı için yemeklerin lezzetini en üst düzeyde muhafaza ediyor. Aynı zamanda sağlıklı bir kullanım sunuyor.

Kapak ve kulp kısımları da paslanmaz çelikten yapılmış olup sağlıklı yapısını bütünlüklü olarak muhafaza ediyor. Şok ısı dalgalarına karşı geliştirilmiş kapakları ise fırın içinde de tencereleri kullanarak yemek yapılmasını olanaklı hale getiriyorlar.

Neden Tavsiye Ediliyor:

 • Mutfağın ihtiyaç duyacağı farklı boyutta tencereleri barındırıyor.
 • Paslanmaz çelik yüzey ile yemekler sağlıklı ve lezzetli hale geliyor.
 • Fırın kullanımına uygun.
Final Değerlendirme:

Farklı boyutlarda tencereleri bir arada bulmak isteyenler için set ideal bir seçenek oluşturuyor. Paslanmaz çelik ve ergonomik yapısı ile uzun ömürlü bir kullanım sunuyor. Özellikle kolay temizlenebilir olması yemek sonrasında da rahatlık veriyor.

[powerkit_button size=”lg” style=”danger” block=”true” url=”https://www.trendyol.com/jumbo/modena-8-parca-celik-tencere-seti-p-36366705″ target=”_blank” nofollow=”true”] Trendyol’da İncele [/powerkit_button]

Karaca Çelik Spagetti Tenceresi


Makarna yapmayı çok daha kolay hale getirmek için en iyi çelik tencereler arasında öne çıkan model işlevsel yapısı ile makarna severlere hitap ediyor. Geniş 5 litrelik hacmi ile tek seferde çok fazla makarna yapmayı da olanaklı kılan tencere derin yapıdaki haşlama süzgeci ile makarnaların çok pratik ve hızlı bir şekilde hazır olmasını sağlıyor.

Paslanmaz çelikten yapıldığı için her kullanımda sağlıklı bir kullanım sunan tencere, sadece spagetti için değil tüm makarna ve erişte çeşitlerini pişirmek için ideal bir kullanım sunuyor. Kapak ve yan kulplarının da paslanmaz çelik olması daha lezzetli makarna yapımını olanaklı hale getiriyor.

Neden Tavsiye Ediliyor:

 • Makarna yapmayı kolay hale getiren süzgeci bulunuyor.
 • Tüm ocak tiplerine uygun.
 • Paslanmaz çelik yapısı ile sağlıklı ve lezzetli pişirme.
Final Değerlendirme:

Makarna severlerin çok severek kullanacakları tencere, makarna pişirme kısmının en zorlu alanlarından olan süzme kısmını çok pratik şekilde yapılmasını sağlıyor. Paslanmaz çelik olması yüzünden sağlıklı ve lezzetli yemeklerin yanında uzun süreli kullanım imkânı da veriyor.

[powerkit_button size=”lg” style=”danger” block=”true” url=”https://www.trendyol.com/karaca/mutfaksever-celik-spagetti-tenceresi-p-50454163″ target=”_blank” nofollow=”true”] Trendyol’da İncele [/powerkit_button]

Fissler Vitaquick Bluepoint Düdüklü Tencere 6 L Lt Litre


Çok yüksek standartlarda üretilmiş olan bu tencere, akıllı özellikleri ile birlikte yemek yapmayı daha kolay ve pratik bir hale getiriyor. Ev tipi kullanıma uygun olduğu gibi aynı zamanda akıllı tasarım özellikleriyle sanayi tipi yemek yapmaya da uygunluk taşıyor. Düdüklü yapıda olan tencerede hassas kademe ayarlamaları bulunuyor ve böylece yemeğin pişme derecesi de en iyi şekilde ayarlanabiliyor.

Yüksek iletkenliğe sahip tabanı ise ısıyı eşit şekilde dağıtıyor ve böylece yemeklerin zaman açısından da daha kısa sürelerde pişmesine neden oluyor. Paslanmaz çelik olduğu için lezzetli ve aynı zamanda sağlıklı yemek hazırlamayı mümkün kılıyor.

Neden Tavsiye Ediliyor:

 • Akıllı özellikleri ile pişirme ayarları yapabilme.
 • Paslanmaz çelik oluşu yüzünden uzun süreli kullanım.
 • Tek el ile açma kapama sunan kapak tasarımı.
Final Değerlendirme:

Yemek yapmayı kolay hale getirmek için tasarlanmıştır. Basit, işlevsel ve dayanıklı yapısı bulunmaktadır. Düdüklü tencerede hazırlanacak olan yemekler için idealdir. Yüksek kullanım kolaylığı sunan yapısı ile yemeklerin güvenle hazırlanmasına yardımcı olur.

[powerkit_button size=”lg” style=”danger” block=”true” url=”https://www.trendyol.com/fissler/vitaquick-bluepoint-duduklu-tencere-6-l-lt-litre-p-3143369″ target=”_blank” nofollow=”true”] Trendyol’da İncele [/powerkit_button]

Zwilling Spirit Karnıyarık Pilav Tencere


En iyi çelik tencere modelleri arasında özellikle karnıyarık, pilav gibi dikkatli yapılması gereken yemeklerin daha kolay şekilde hazırlanması için idealdir. Yapışmaz çelik yüzeyi ile sağlıklı ve lezzetli bir yemek keyfi sunar. Hassasiyet isteyen yemeklerin yapılarının korunarak yapılmasını sağlamaktadır.

Isıyı merkezden tencerenin kenar kısımlarına doğru eşit şekilde dağıtması için çok katmanlı alt kısma sahiptir. Böylece diğer modellere göre çok daha hızlı ve etkili ısı dağılımı gerçekleştirir. Kısa sürelerde yemek yapmak isteyenlere aynı zamanda lezzetli yemek yapma imkânı da tanır.

Neden Tavsiye Ediliyor:

 • Çok katmanlı tabanı sayesinde ısının tencere içindeki tüm kısımlara eşit dağılmasını sağlar.
 • Tüm ocaklarda kullanıma uygundur.
 • Pilav ve karnıyarık gibi yemeklerin yapımını kolay hale getirir.
Final Değerlendirme:

Daha kolay ve lezzetli pilav ve karnıyarık yapmaya uygundur. Bunun dışında farklı yemek tarifleri için de tercih edilebilir. Paslanmaz çelik yapısı uzun ömürlü dayanıklı kullanım imkânı verir.

[powerkit_button size=”lg” style=”danger” block=”true” url=”https://www.trendyol.com/zwilling/640172810-spirit-karniyarik-pilav-tencere-p-33717444″ target=”_blank” nofollow=”true”] Trendyol’da İncele [/powerkit_button]

Royal Song 34x 23 Derin Çelik Tencere 21 Litre

Paslanmaz çelik gövde ve kapakları sayesinde sağlıklı bir kullanım sunan tencere, geniş hacmi ile sulu yemekleri yapmayı daha kolay hale getirir. Özellikle çorba tarifleri için idealdir. Çizilme göstermez ve parlaklığını iç ve dış kısımda uzun süreli muhafaza eder. Süt kaynatmak isteyenler için de sütün tadının kaybolmadan pişmesini sağlar.

Kolay açılıp kapanan kapak sistemi sayesinde efor sarf etmeden kolaylıkla kullanılır. Özel yüzeyi ile ısıyı eşit şekilde dağıtır ve böylece zamandan ve enerjiden tasarruf yaratıyor. Yemeklerdeki vitamin ve mineral yapısını korunmasına yardımcı oluyor.

Neden Tavsiye Ediliyor:

 • Hacim olarak genişliği ile tek seferde fazla yemek yapmayı sağlar.
 • Enerji tasarrufu sunan taban kısmı.
 • Su ve basınç oluşturmaz, yemeklerin lezzetinin korunmasına neden olur.
Final Değerlendirme:

Özellikle çorba ve sulu yemeklerin yapılmasında kolaylık sunduğu için tercih edilebilir bir modeldir. Lezzetin yanında yemeklerin sahip oldukları besin değerlerinin de korunmasına yardımcı olur. Kolay temizlik imkânı verir.

[powerkit_button size=”lg” style=”danger” block=”true” url=”https://www.trendyol.com/royal/tencere-paslanmaz-celik-34-cm-cap-celik-kapak-21-litre-p-38457901″ target=”_blank” nofollow=”true”] Trendyol’da İncele [/powerkit_button]

Zwilling Paslanmaz Çelik Sos Tenceresi


Paslanmaz çelikten yapılan özel sigmabond tabanı ile sosların kısa ve kolay bir şekilde hazırlanmasını sağlar. Geniş sapı ile özel hareket gerektiren sosların daha iyi kontrol edilmesine yardımcı olduğu gibi sosları doğrudan tabaklara bölüştürmek için de konfor sunar. Evlerde ve restoranların mutfaklarında kullanım için uygundur.

Her türlü ısı kaynağında kullanılabilir olması sayesinde geniş alanlarda tercih edilebilir özellikler taşımaktadır. Paslanmaz çelikten yapılan iç ve dış kısım sayesinde yüksek ısılara karşı dayanıklı olduğu gibi sosların içeriklerindeki besin değerlerini kaybetmeden hazırlanmasını da sağlıyor.

Neden Tavsiye Ediliyor:

 • Lezzetli ve sağlıklı sos yapımı sunar.
 • Ergonomik tutuş sunan sapı ile rahat kontrol edilir.
 • Entegre haldeki ölçek ile sosa ne kadar malzeme koyulduğunu ölçüyor.
Final Değerlendirme

Çelik yapısı ve ölçek gibi özellikleri sayesinde sos yapımı için ideal bir model olarak öne çıkıyor. Çizilmeye karşı yüzeyi ile ilk günkü görünümü koruyan tencere, pişirme sonrasında da leke tutmayan yapısı ile kolayca temizleniyor.

[powerkit_button size=”lg” style=”danger” block=”true” url=”https://www.trendyol.com/zwilling/paslanmaz-celik-sos-tenceresi-14-cm-p-35539202″ target=”_blank” nofollow=”true”] Trendyol’da İncele [/powerkit_button]

Tefal Nutricook 4 Pişirme Programlı Düdüklü Tencere 6 Litre


Yemek pişirmeyi çok daha kolay hale getirmek için tasarlanmıştır. 4 farklı besleyici pişirme programı ile yemeklerin ideal lezzette pişmelerini sağlar. Özellikle vitamin açısından zengin olan yemeklerin vitamin ve minerallerini daha iyi saklamasına yardımcı oluyor. İyi bir buhar sirkülasyonu sağlayarak yemeklerin kendi lezzetlerini daha iyi elde etmesini sağlayan model, özel buhar sepeti içeriyor. Akıllı kontrol saati ise yemeklerin hazır olduğu anlarda uyarı vererek yemeğin hazır olduğunu ifade ediyor.

Tüm ocak tiplerinde kullanım için uygun olan model, böylece kullanıcılar için ekstra kolaylık imkânı yaratıyor. Bulaşık makinesinde rahatlıkla yıkanabilir olması sayesinde de kullanım sonrasında zahmetsiz temizlik olanağı sağlıyor.

Neden Tavsiye Ediliyor:

 • Pişirme programı ve zamanı gibi gelişmiş özelliklere sahip olması.
 • Paslanmaz çelik yapısı ile her zaman sağlıklı pişirme sunması.
 • Vitamin ve mineralleri koruyan basınç sistemi.
 • Tek elle kontrol etme olanağı.
Final Değerlendirme:

Gelişmiş tencere kullanımı isteyenler için idealdir. Özellikle yemeklerdeki vitaminleri koruduğundan çocuklar için yapılan yemeklerde kullanılması daha fazla yarar sağlayacaktır. Farklı yemek programları sayesinde de yemeklerin ideal pişirme sürelerinin ayarlanmasını sağlıyor.

[powerkit_button size=”lg” style=”danger” block=”true” url=”https://www.trendyol.com/tefal/nutricook-4-pisirme-programli-duduklu-tencere-6-litre-p-157743″ target=”_blank” nofollow=”true”] Trendyol’da İncele [/powerkit_button]

Tefal Clipso Precision Karamel Düdüklü Tencere 6 Lt


İç ve dış kısmı ile kapak kısmı paslanmaz çelikten yapılmış olan bu model, akıllı zamanlayıcı içerdiği için her sefer yemeklerin tam pişmesi gereken sürelerde pişmesini sağlıyor. Farklı pişirme programları ile birlikte yemeklerdeki vitamin ve mineral gibi faydalı besinlerin korunmasına neden oluyorlar.

Tek el ile kolay bir şekilde açılma kapanma sistemine sahip oluşu ile zahmetsiz bir kullanım sunuyor. Entegre haldeki zaman sensörü ile yemeklerin pişmesi bittiğinde uyarı veriyor. Katlanabilir sap sistemi ise daha pratik bir kullanım sunuyor.

Neden Tavsiye Ediliyor:

 • Doğru sürelerde pişirme için zaman sensörü.
 • Sebze ve et yemeklerine özel iki farklı pişirme programı.
 • Paslanmaz çelik gövdesi ile uzun ömürlü kullanım.
 • Kolay açılıp kapanma.
 • Zahmetsiz temizlik.
Final Değerlendirme:

Zahmetsiz ve lezzetli yemek yapmak isteyenler için en iyi çelik tencere modelleri arasında öne çıkıyor. Gelişmiş pişirme programı ve sensörü ile yemek yapmak daha kolay bir hale dönüşüyor. Bulaşık makinesinde yıkanabildiği için aynı zamanda her seferinde pratik bir kullanım sunuyor. Evlerde ve restoranlarda kullanım için uygunluk taşıyor.

[powerkit_button size=”lg” style=”danger” block=”true” url=”https://www.trendyol.com/tefal/clipso-precision-karamel-duduklu-tencere-6-lt-p-32089328″ target=”_blank” nofollow=”true”] Trendyol’da İncele [/powerkit_button]

Bir cevap yazın
You May Also Like