BluTV nükleer felaket sonrası bir dünyada geçen gerilim dizisi La Zona’yı yayınladı.

Dizinin BluTV’deki özeti şöyle, Kuzey İspanya’da yaşanan bir nükleer felaketten üç yıl sonra, şehrin zorluklarla yeniden inşa edilen düzeni parçalanmış bir cesedin bulunmasıyla tekrar bozulur. Radyoaktif serpintiler kadar yayılan gizemli cinayetler teker teker ortaya çıkmaya başlar.

Bir gerilim dizisi olarak daha çok bir aile draması, polisiye, kıyamet sonrası kabus gibi hissettiren bölümleri de var.

Gösterinin ortak yaratıcıları olan iki kardeş Jorge ve Alberto Sánchez-Cabezudo, projelerinin büyük bir kısmı için klasik sinemaya güveniyorlar.

Alberto dizi için, “Bu filmlere bir tür övgü. En beğendiklerimizden bazı parçaları bir araya getirdik. Klasiklerden, ‘Blade Runner’, ‘Alien’ gibi ve biraz kara filmlerden örnekler.” diye belirtti.

Bu kadar çok etkeni göz önüne aldığımızda, kardeşlerin senaryoyu yazmak için 16 ay harcamasına şaşmamalı. Sadece geliştirme aşamasında değil, aynı zamanda senaryonun tamamı “La Zona” çekimlerine başlanmadan önce tamamlandı. Bu durum, İspanya’daki ücretsiz yayın geleneklerinden çok farklı.

İspanya’nın kuzeyindeki Asturias’ta geçen “La Zona”, Çernobil tarzı bir nükleer olaydan sonra kurulan yasak bölge içinde gerçekleşen bir dizi yamyam cinayeti işliyor.

Suçları çözmek ve hayaletleriyle baş etmek, İspanyol sinema efsanesi Eduard Fernández’in canlandırdığı dedektif olan ve hayatta kalmayı başaran Héctor’a bırakıldı. Fernández, onu “La Zona”ya çeken şeyin senaryoların kalitesi olduğunu söylüyor.

Dizinin 8 bölümlük ilk sezonunu BluTV aracılığıyla izleyebilirsiniz.

 

Bir cevap yazın
You May Also Like