Anne ve baba olmak, bambaşka bir dünyaya adım atmak gibi. Hayatınızın tam orta yerine koyduğunuz bebeğiniz ve siz. Annelerimizin “anne olunca anlarsın” sözündeki anlamın belirginleşmeye başladığı ve hayat bulduğu dönem. Fakat, ne yazık ki herkes için bebek sahibi olmak sanıldığı kadar kolay değil. Bu çiftlerden biri de Aimee ve Jake.

Aimee, çocuk sahibi olmak istediğini ilk kez kız kardeşi Shayna’ya anlatır. Çift çocuk yapmayı defalarca deneseler de üzerinden beş yıl geçmesine rağmen, çocuk sahibi olamazlar. Ve Aimee’nin de çocuk sahibi ümitleri yok olmaya başladı. Çocuk sahibi olamamasının sebebi ise çocukken geçirdiği mide rahatsızlığı. Bu mide rahatsızlığı midesinde kalıcı yaralanmalara sebep olmuş ve 21 yaşında doktora gittiğinde rahminin de bu rahatsızlıktan olumsuz etkilendiğini öğrenmiş. Erken yaşta çocuk sahibi olmazsa ileriki yaşlarda bunun zorlaşacağını ve belki de imkansız olacağını da belirtmiş doktor. Çocuk yapmayı denedikleri 5 yıl boyunca tüp bebek yöntemi ile birkaç kez hamile kalsa da hepsi düşükle sonuçlanmış.

Kız kardeşi Shayna, kardeşinin gözleri önünde bu kadar acı çekmesine dayanamamış. Bir akşam Aimee’yi aramış. Kız kardeşinin iyiliği için onların bebeğini taşımaya karar veren Shayna, telefonda kız kardeşine “Hadi bebek yapalım” dedi. İki çocuk annesi olan Shayna, bu kez kız kardeşinin çocuğunu taşıyacaktı. Jake ve Aimee’nin laboratuar ortamında döllenmiş yumurtasını taşıyan Shayna’nın hamileliği süresince Aimee ve Jake hep beraber vakit geçirdiler. 9 ay sonra dünya tatlısı bir kız bebek dünyaya getirdi. Adını Francesca Louise Morrisby koydukları bebekleri  bugün 7 aylık.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You May Also Like