Bridgerton nihayet Netflix’e geldi ve birçok izleyici, Julia Quinn’in çok satan popüler romantik romanlarının diziye nasıl uyarlandığını merak ediyor. Uygulayıcı yapımcı Shonda Rhimes, Netflix ile dokuz projelik bir anlaşma imzaladı ve Bridgerton, sözleşmedeki ilk dizisi değil.

Bridgerton, çok satan yazar Quinn’in çok popüler kitaplarının görsel bir yorumu aslında. Abartılı öğeler içeren dizi, dokuz seri kitabından ilk kitabının yayınlanmasından 20 yıl sonra geldi. Ayrıca bu dizi, New York Times’ın en çok satanlar listesine 19 kez giren Quinn’in dikkatleri üzerine çekmesine yardımcı oldu.

Peki 2000’lerin The Duke and I gibi en çok satan 11 devam romanını teşvik eden ve sevilen bir romantizm kitabıyla Shonda’nın yolu nasıl kesişti? Bridgerton hayranlarının çoğu gibi Rhimes da romanları okudu ve onlara aşık oldu.

Rhimes, The Hollywood Reporter’a verdiği bir röportajda, “Bu çılgın romantik romanları almalıyız. Bu romanlar, ateşli, seksi ve gerçekten ilginçler diyerek insanları nerdeyse korkuttuğumu hatırlıyorum” dedi.

Bridgerton”, série de Shonda Rhimes na Netflix, ganha primeiras imagens  cheias de luxoQuinn’in temsilcisi dört yıl önce onu arayıp Rhimes’ın Bridgerton kitaplarının haklarını satın almakla ilgilendiğini bahsettiğinde, yazar neredeyse anında evet dedi. Shondaland.com’a söylediği gibi, “İnsanların hem seçim yapmak için müzakere sürecine girdiğinizde hem de sonrasında size sorduğu ilk şeylerden biri, elinizdekinin kontrolünü devretmeye istekli misiniz sorusudur. Ve biliyorsunuz, bana sorduklarında, kontrolü alın dedim. Çünkü bildiğiniz üzere o Shonda Rhimes’dı! Shonda Rhimes’a nasıl dizi yapılacağını söylemeyeceğim elbette. O gerçekten oradaki en zeki, en başarılı kişi ve ondan hiçbir şekilde şüphe duymayı hayal bile edemiyorum” diye devam etti.

Rhimes, kitapları okuması uyarısıyla diziyi denetlemesi için eski Grey’s Anatomy yazarı ve Scandal yapımcı Chris Van Dusen’i atadı.

Van Dusen, THR’ye “Bu proje anında ilgimi çekti” dedi. Kitapları eve götürdüm ve hepsini okudum. O ilk gece ilk kitabı, sonraki gece ikinci kitabı derken kitaplara bayıldım. Bir kitapta sevdiğim ve aradığım her öğeye sahiplerdi; komiklerdi, seksiydiler, duygusallardı, gerçekten çekiciydiler. Ve hepsinin merkezinde Bridgerton’lar olarak bilinen bu keyifli aile vardı” dedi.

Bridgerton, Netflix’te yayınlanıyor.

 

 

0 Shares:
Bir cevap yazın
You May Also Like