Netflix’te yayınlanacak olan Will Smith’in sunduğu altı bölümlük ‘Amend: The Fight for America’ belgesel dizisinde ayrıca Pedro Pascal, Samuel L. Jackson, Diane Lane ve birçok ünlü yer alacak.

Netflix, Will Smith’in sunduğu altı bölümlük belgesel dizisi  Amend: The Fight for America’nın fragmanını yayınladı. Bu belgesel dizisi, 1868 yılında tüm insanlar için özgürlüğü ve eşit koruma hakkını sağlayan Birleşik Devletler Anayasasının On Dördüncü Değişikliği’nin oluşumunu, yorumlanmasını ve uygulanmasını tartışacak. Amend’in yönetmen koltuğuna Kenny Leon ve Reinaldo Marcus Green oturdu ve Robe Imbriano ve Tom Yellin tarafından yaratıldı.  Ayrıca, proje yapımcıları arasında Smith, Terence Carter , Jana Babatunde-Bey , Jamal Watson , Tom Yellin , Robe Imbriano , Jonna Mclaughlin ,Angus Duvarı ve Larry Wilmore yer alıyor.

Amend, On Dördüncü Değişikliği’nin ne anlama geldiğini ve 1868’de yürürlüğe girdiğinden bu yana yasal ve sosyal olarak nasıl yorumlandığını düşünürken izleyicileri ABD tarihine götürecek. Smith’in anlatımındaki belgeselde, arşiv görüntüleri, röportaj kayıtları ve On Dördüncü Değişiklik lehine veya aleyhine konuşan ünlü kişiler görülecek. Bu ünlüler arasında  Samuel L.Jackson ,  Mahershala Ali ,  Yara Shahidi ,  Pedro Pascal ,  Randall Park ve Diane Lane alıyor.

Smith ayrıca Amend için bir açıklama yaptı ve ABD’nin geçmişi, bugünü ve geleceği ile ilgili temel bir ideolojiyi inceleyen bu özel belgesel dizisinin önemini vurguladı.

“Amend: The Fight for America’yı sunmaktan onur duyuyorum. Toplum ve ülke olarak eşi görülmemiş bir zamanda yaşıyoruz. Kişisel ve tarihsel anlayışın geliştirilmesinin, umutsuzca ihtiyaç duyulan şefkat ve şifanın alevlerini ateşleyen zorunlu kıvılcım olduğuna inanıyorum. Amerikalılar olarak, herkes için gerçekten adaleti ve eşitliği sağlayan daha mükemmel bir birlik oluşturmaya çalışıyoruz. 14. Değişikliğin daha derinlemesine anlaşılmasının kritik bir başlangıç ​​noktası olduğuna inanıyorum. Bu diziyle umudumuz, Amerika’nın vaat ettiği güzelliği aydınlatmak ve Amerikalılar olarak farklı deneyimlerimizi daha iyi anlayıp kutlayabilmemiz ve vaat edilen gerçek eşitliğe doğru ilerlemeyi teşvik edebilmemiz için bir bağlantı ve ortak insanlık mesajını paylaşmaktır.”

‘Amend: The Fight for America’, 1868’de tüm insanlar için özgürlük ve eşit koruma vaat eden ABD Anayasasının On Dördüncü Değişikliğini Amerika’nın en kalıcı demokrasi işareti olarak inceleyen altı bölümlük bir belgesel dizisidir. 17 Şubat’ta Netflix’te gösterime girecek olan dizinin Will Smith’in yer aldığı heyecan verici resmi fragmanına göz atabilirsiniz:

0 Shares:
Bir cevap yazın
You May Also Like