9. I, Robot – Ben, Robot (IMDB: 7,1)

Filmde robotlar günlük hayatın ayrılmaz bir parçası haline gelmiştir. Robot kurallarına göre bir robot, bir insana asla zarar vermez ve her koşulda insanlara itaat etmelidir. Bu kurallara uyduğu müddetçe varlığını devam ettirebilir. İnsanların güvenini kazanan robotlara sadece dedektif Del Spooner güvenmemektedir ve işlenen bir suçun robotlar tarafından yapıldığını düşünmektedir.

Alex Proyas’ın yönettiği filmde Will Smith, Alan Tudyk, Bridget Moynahan, Chi McBride gibi isimler yer alıyor.

10. After Earth – Dünya: Yeni Bir Başlangıç (IMDB: 4,9)

Filmde işlenen dünya, terk edilmiş bir gezegendir ve insanlar başka gezegenlerde hayatlarını sürdürmeye başlamışlardır. Kitai ve babası Cypher’in uzay gemisi, dünyanın terk edilişinden 1000 yıl sonra dünyaya yaptıkları yolculuk sırasında arızalanır ve dünyadaki yaratıklar ve tehlikeli olaylarla mücadele etmek zorunda kalırlar.

2013 yapımı M. Night Shyamalan’ın yönettiği filmde Will Smith, oğlu Jaden Smith, Isabelle Fuhrman gibi isimler yer alıyor.

11. The Legend Of Bagger Vance – Bagger Vance Efsanesi (IMDB: 6,7)

1931 yılında geçen filmde, savaş kahramanlarından Rannulph Junuh, golf sahasının açılışına davet edilir. Fakat eskisi gibi golf oynayamadığını fark edince yepyeni teknikler öğretecek olan Bagger Vance’den yardım ister. Bagger, Junnah’a golf eğitiminin yanı sıra aynı zamanda akıl hocası olur ve ona kendisini bulmasında yardımcı olur.

2000 yılında vizyona giren filmin yönetmenliğini Robert Redford yapmıştır ve filmde Matt Damon, Will Smith, Charlize Theron ve Bruce McGill yer almıştır.

12. Winter’s Tale – Kış Masalı (IMDB: 6,2)

İrlandalı göçmen bir ailenin oğlu olan Peter Lake hırsız olmuştur. Girdiği evlerden birinde karşılaştığı Beverly Penn’e aşık olur fakat ne yazık ki bu karşılaşmadan kısa bir süre sonra Beverly hayatını kaybeder. Bu olaydan sonra bir türlü aşkı Beverly’i unutamaz ve doğaüstü bir olay yaşar. Bu olaydan sonra ölüleri diriltmeyle ilgili gizli bir gücü olduğunu keşfeder.

Colin Farrell, Russell Crowe, Jessica Brown Findlay, Will Smith gibi isimlerin yer aldığı 2014 yapımı filmde yönetmen koltuğunda Akiva Goldsman oturuyor.

13. This Means War – İyi Olan Kazansın (IMDB: 6,3)

Çok iyi dost olan iki CIA operatörü birbirlerinden habersiz aynı kadına aşık olur. Lauren de tam karar verinceye kadar her ikisiyle de çıkmakta bir sakınca görmez ve iki dost arasında Lauren’i elde etmek için bir savaş başlar. Filmde komedi, aksiyon ve romantik bir havayla aşk üçgeni işleniyor.

2012 yılı ABD yapımı filmin yönetmenliğini McG yapmıştır ve başrollerinde Reese Witherspoon, Chris Pine, Tom Hardy gibi isimler vardır.

14. Seven Pounds – Yedi Yaşam (IMDB: 7,7)

Filmde her şey yedi isimden oluşan listeyle başlıyor. Bu yedi kişinin ortak noktası ise maddi, manevi veya tıbbi yardıma muhtaç olmaları. Hayat ve ölüm, pişmanlık ve bağışlama gibi kavramlar üzerine düşündürücü sorular soran film şaşırtıcı bir aşk öyküsü de sunmaktadır.

Gabriele Muccini’nin yönettiği filmde Will Smith, Rosario Dawson, Woody Harrelson, Barry Pepper gibi isimler yer alıyor.

15. Ali (IMDB: 6,8)

Filmde Muhammed Ali’nin en iyi boksör olma hikayesi, tüm dünya tarafından ilgiyle takip edildiği zamanlarda Müslümanlığı seçerek bir kez daha tüm ilgiyi üzerine çekmesi, kısaca hayatına dair en vurucu detaylar anlatılmaktadır. 

2002 yapımı filmin yönetmenliğini Michael Mann yapmıştır ve Will Smith, Jamie Foxx, Jon Voight ve Jeffrey Wright gibi isimler yer almıştır.

1 Shares:
Bir cevap yazın
You May Also Like