Uzaylılarla ilgili birbirinden değişik teoriler mevcut. Kimisi uzaylıları hiç kabul etmezken, kimisi gördüğünü iddia ediyor… Eğer siz de uzaylılara inanan kesimdenseniz, listedeki filmlere göz atabilirsiniz!

1. E.T. (IMDb: 7,9/10)

Bir grup meraklı uzaylı, meraklarını dindirmek için dünyaya gelirler. Dünyayı gezdikten sonra gruptan bir kişiyi yanlarına almayı unutarak evlerine geri dönerler. Evinden 3 milyon yıl uzakta olan bu uzaylıyı 10 yaşında Elliot isimli bir çocuk bulur ve eve götürmeye karar verir. İkilinin arasında sıkı bir bağ kurulacaktır.

Henry Thomas, Drew Barrymore, Peter Coyote gibi isimlerin yer aldığı filmin yönetmen koltuğunda Steven Spielberg oturuyor.

2. Oblivion (IMDb: 7,0/10)

İnsanlık dünyadan göç etmiştir ve Jack adında deneyimli bir asker insanoğlunun eski yerleşim yeri olan dünyaya keşif için yola çıkar. Dünyada herhangi bir canlı kalıp kalmadığına ve eskiden insanların bu gezegende nasıl yaşadıklarına bakmak için keşfe giden Jack, dünyanın uzaylılar tarafından istila edildiğini fark eder.

Filmin yönetmeni Joseph Kosinski’nin kendi çizgi romanından uyarlanan filmde Tom Cruise, Olga Kurylenko, Andrea Riseborough, Nicolaj Coster-Waldau, Melissa Leo ve Morgan Freeman yer alıyor.

3. Yarının Sınırında (IMDb: 7,9/10)

Dünyayı ele geçiren Mimics isimli uzaylı birliği, insanlığı ölüme terk eder ve her şeyi yok eder. Uzaylı birliğiyle savaşmak için dünyanın dört bir yanındaki tüm ordular birleşir ancak Mimics’e karşı insan yapımı hiçbir silah işe yaramamaktadır. Subay Bill Cage, Mimics’ler ile daha önce hiç savaşmamıştır ancak insanlığı kurtarmak için o da savaşa katılır. Ancak Cage savaş alanına giriş yapar yapmaz Mimics tarafından öldürülür. Cage, gözlerini açıp kapadıktan sonra tekrar canlandığını görür. Canlanır, ölür, canlanır, ölür…

Başrollerini Tom Cruise, Emily Blunt ve Charlotte Riley ‘nin paylaştığı filmin yönetmenliğini Doug Liman üstleniyor.

4. Dünyalar Savaşı (IMDb: 6,5/10)

İşleri bir türlü yolunda gitmeyen Ray Ferrier aynı zamanda ailesine de bakmak zorundadır. New Jersey’de sıradan bir evde yaşayan Ray’in hayatı bir gün uzaylıların dünyayı ele geçirmesiyle değişir. Ray kendisini, kızını ve geri kalan ailesini uzaylılardan korumak zorundadır.

H.G.Wells’in aynı adlı romanından uyarlanan filmin yönetmen koltuğunda Steven Spielberg otururken, oyuncu kadrosunda ise Tom Cruise, Dakota Fanning, Ty Simpkins gibi isimler yer alıyor.

5. Kurtuluş Günü (IMDB: 6,9)

2 Temmuz’da gerçekleşen tuhaf bir atmosfer olayı tüm iletişim ağını bozar. Silahlı kuvvetlerin bildirisiyle bunun sebebinin uzay gemileri olduğu ortaya çıkar. Eski bilim insanı David Levinson, uzaylıların dünyanın önemli noktalarına büyük bir saldırı yapacağını fark eder. Uzaylıların saldırısı sonucu hayatta kalan insanlar uzaylılarla savaşmak için plan yaparlar. 4 Temmuz tüm insanlığın kurtuluş için savaşacağı gün olacaktır.

1996 yapımı filmin yönetmenliğini Roland Emmerich yapmıştır. Oyuncu kadrosunda ise Will Smith, Bill Pullman, Jeff Goldblum gibi isimler yer almıştır.

6. Lilo ve Stiç (IMDB: 7,2/10)

Her gece yatmadan önce arkadaşı olması için dua eden küçük kız Lilo, sevimli uzaylı Stitch ile tanışır. Lilo ve Stitch oldukça iyi anlaşır, öyle ki Lilo’nın Stitch’ten başka hiçbir arkadaşa ihtiyacı kalmamıştır. Bir uzaylı olan Stitch’in dünyadaki maceraları eğlenceli bir şekilde gerçekleşirken, uzaylı ajanların onu geri götürmek için dünyaya gelmesiyle işler karışır.

Daveigh Chase, Chris Sanders, Tia Carrere gibi isimlerin seslendirme yaptığı animasyon filminde yönetmen koltuğunda Dean DeBlois ve Chris Sanders oturuyor.

7. Star Trek (IMDb: 8,0/10)

Evren yine tehdit altındadır ve bu tehditle başa çıkacak olan Atılgan ve ekibidir. Bu tehdidin kaynağı, dünyadan ve dünyalılardan intikam almak isteyen kötü ruhlu güçlerdir. Kötü ruhlu güçlerin yanı sıra Kaptan Kirk ve Spock arasındaki mücadele de aynı şiddetle devam edecektir.

Chris Pine, Zachary Quinto, Simon Pegg, Leonard Nimoy gibi isimlerin yer aldığı filmin yönetmen koltuğunda J.J. Abrams oturuyor.

8. Yasak Bölge 9 (IMDb: 7,9/10)

Güney Afrika’nın bir bölgesine yerleşmiş olan uzaylılar çok geçmeden bir araştırma ekibi tarafından keşfedilip gözlem altına alınırlar. MNU isimli bir şirket, uzaylıların teknolojilerinin sırlarını öğrenip para kazanma peşindedir ve bu yüzden uzaylıları District 9 isimli bölgeye kapatır. Bir anda MNU çalışanı Wikus van der Merwe esrarengiz bir virüs tarafından saldırıya uğrar ve uzaylılara benzemeye başlar. Şirket artık kendi adamının da peşindedir.

Sharlto Copley, David James, Jason Cope, Nathalie Boltt gibi isimlerin yer aldığı filmin yönetmen koltuğunda Neill Blomkamp oturuyor.

9. İşaretler (IMDb: 6,7/10)

İnancını yitirmiş ve eski bir rahip olan Graham Hess’in hayatı, kız kardeşi ve kızıyla birlikte yaşadığı çiftlikte bir gece ansızın beliren kocaman işaretlerden sonra değişir. Hess, bir insan tarafından yapılamayacak olan işaretler konusunda şaşkına uğrar ve bu dünyadan olmayan ziyaretçilerin geldiğini anlar.

Mel Gibson, Joaquin Phoenix, Rory Culkin, Abigail Breslin gibi isimlerin yer aldığı filmin yönetmen koltuğunda M. Night Shyamalan oturuyor.

10. Yabancı (IMDb: 6,3/10)

Yaşanan büyük savaşın ardından Kainan ve Moorwen olarak bilinen vahşi uzaylı yaratıklar dışında hiç kimse hayatta kalmamıştır. Moorwen kendine yapılanların intikamını almak için karşısına çıkan tüm engelleri yok ediyordur. Kainan, Moorwen’i durdurmak için Vikingler ile işbirliği yapacaktır.

Jim Caviezel, Sophia Myles, Ron Perlman, Jack Huston gibi isimlerin yer aldığı filmin yönetmen koltuğunda Howard McCain oturuyor.

11. Kovboylar ve Uzaylılar (IMDb: 6,0/10)

Gözlerini açtığında kendini Absolution isimli bir çöl kasabasında bulan bir yabancı, geçmişini hiçbir şekilde hatırlamıyordur. Geçmişiyle ilgili tek ipucu bileğindeki kelepçedir. Başta yabancıyı kasaba halkı tarafından hoş karşılanmaz. Ancak bir gün uzaylılar tarafından saldırıya uğrayınca tek kurtuluşlarının o yabancı olduğunu anlarlar.
Daniel Craig, Harrison Ford, Olivia Wilde, Abigail Spencer gibi isimlerin yer aldığı filmin yönetmen koltuğunda Jon Favreau oturuyor.

12. Göçebe (IMDb: 5,9/10)

Dünya uzaylıların istilasına uğramış ve insanlık tamamen yok olma tehdidiyle baş başa kalmıştır. İnsan bedenlerine hiçbir zarar vermeden bilinçlerini ve ruhlarını ele geçiren ve Wanderer denilen tür, dünyaya barışı getirmiştir. Uzaylıların bedenini istila etmediği bir grup insan, onlardan saklanarak yaşamaya çalışmaktadır. Melanie Stryder bu insanlardan biriyken Jared Hower adında hala ‘insan’ olan bir genç ile karşılaşır ve ikili çok geçmeden aşık olur.

Saoirse Ronan, Max Irons, Jake Abel, Diane Kruger gibi isimlerin yer aldığı filmin yönetmen koltuğunda Andrew Niccol oturuyor.

13. The Fourth Kind (IMDb: 5,9/10)

Gerçek hikayelere dayanan filmde, 40 yıldan beri açıklanamayan sebeplerle ortadan kaybolan onlarca insanın hikayesini anlatıyor.

Milla Jovovich, Elias Koteas, Will Patton, Hakeem Kae-Kazim gibi isimlerin yer aldığı filmin yönetmen koltuğunda Olatunde Osunsanmi oturuyor.

14. Düş Kapanı (IMDb: 5,5/10)

Çocukken hasta bir çocuğun hayatını kurtaran dört arkadaş, olaydan sonra telepatik güçlere sahip olduklarını fark ederler, artık başkalarının zihinlerini okuyabiliyorlardır. Aradan yıllar geçer, artık eskisi gibi sürekli görüşemiyorlardır. Görüşmelerinden biri diğerlerinden çok daha farklı olur. Karşılarına gizemli bir adam çıkar. Bulundukları bölgenin gizli bir nedenden dolayı karantina altına alındığını öğrenen dört arkadaş, çocukluklarıyla da bağlantılı şaşırtıcı bir gerçekle karşılaşırlar.

Morgan Freeman, Thomas Jane, Jason Lee, Damian Lewis gibi isimlerin yer aldığı filmin yönetmen koltuğunda Lawrence Kasdan oturuyor.

15. Davetsiz Misafirler (IMDb: 5,4/10)

Birbirinden farklı ülkelerde yaşayan iki çocuk bir gün beklenmeyen bir misafirle karşılaşır. Ancak bu misafir diğer insanlara benzemiyordur: ne suratı ne kimliği vardır! Misafir hakkında bildikleri tek şey, insanların bedenlerini istediğidir.

Clive Owen, Carice van Houten, Izán Corchero, Ella Purnell gibi isimlerin yer aldığı filmin yönetmen koltuğunda Juan Carlos Fresnadillo oturuyor.
0 Shares:
Bir cevap yazın
You May Also Like